Připravujeme pro Vás

Připravujeme Únor 2009:

Připravujeme květen 2024

 

CD Mé dobré Město Znojmo aneb Lucrezia Borgia zase trochu jiná. I když… více méně, vlastně úplně stejná. Nacházíme ji totiž v té její nejtradičnější hudební podobě. Jiná ale v tom, že se jedná o písně k celovečerní, filmové, historické… jak jinak… hudební komedii, která zatím žije svým životem, pod totožným názvem Mé dobré město Znojmo.

Na albu se vyjma Lucrezie Borgie tradičně podílí nejenom celá plejáda hudců, trubadúrů a minesengrů znojemských, nýbrž i těch přespolních. Ostřílených matadorů tudíž nikterak neubývá a noví tlukou sebevědomě, v barvách Borgiů, na dveře. Jedná se v pořadí o naše 24 album s 24 písněmi, včetně ladícího vročení 2024.

Kterak, kdy a jak přesně film Mé dobré město Znojmo slavnostně projede branami znojemskými i dalšími, v této chvíli ještě není zřejmo, neboť filmové dílo se dosud nachází v prenatální své fázi. A proč to? Má stále ještě sdostatek času. Naše filmová komedie vzniká k 800. výročí založení dobrého královského města Znojma, jehož výročí Přemysl Otakar, toho jména II. naplánoval na ouročí Léta Páně 2026.

Za Lucrezii

Antonín Maceček

13.května 2024

 

 

Připravujeme leden 2024

 

Do nového roku Lucrezia vykračuje rázným krokem. Nejbližší akcí je tříkrálový koncert, který pro Vás chystáme na sobotu 6. ledna v Brně! Ovšem nebude to jen tak obyčejný koncert – v rámci podvečera, kde budeme pochopitelně hrát všechny oblíbené písně, proběhne křest nového (dvoj)CD Jdou tím krajem hudci. I přesto, že se nám vydání nového hudebního počinu vlivem nepříznivých okolností zpozdilo, věříme, že křest si rozhodně nenecháte ujít!

Vzhledem k tomu, že po dlouhé době realizujeme samostatný koncert mimo sezonu, bude zde pochopitelně také dostatek prostoru pro nějakou společenskou interakci… Mimo to zde představíme nový projekt, do kterého se v tomto roce pouštíme. Ano, řeč je o připravovaném filmu. Proto sledujte náš facebook, kde se dozvíte detaily akce, a hlavně nezapomeňte v sobotu přijít!

Přejeme všem posluchačům příznivý rok 2024 a těšíme se na všechna setkání s Vámi!

 

Za Lucrezii s přáním hudbou naplněných dnů,

Janča Burdová

4. ledna 2024

 

 

Připravujeme prosinec 2023

 

Nové hudební 2CD Lucrezia Borgia: Jdou tím krajem hudci.

Těsně před Vánocemi, 15. prosince, vychází nové 23. 2CD znojemské hudební skupiny Lucrezia Borgia. První z CD nese název, Jdou tím krajem hudci. Jedná se o kolekci písní, které se zaobírají nejen podzimními a zimními náladami, ale také mnohými svátky v daném období, jako jsou Dušičky, sv. Martin, sv. Lucie a další. Nejedná se přímo o klasické vánoční album, ale k narození Ježíška a ke třem králům dojde také. Písničky jsou to všechny autorské. (Antonín Maceček, v jednom případě Jiří Stritzko) Přesto, že se nálada těchto písní nese převážně na akustické struně Lucrezie Borgie, provařených ani žádných jiných tradicionálů se zde opravdu nedočkáte.

S druhým CD, řekněme bonusovým, je to jinak. Jmenuje se, Sedí pámbu pod jabloní. O něm říci můžeme, že vánočním v pravém slova smyslu je. Všechny písně se k těmto křesťanským svátkům vztahují. Vznikaly po jedné, každoročně, v průběhu 15. let a směřovaly cíleně vždy k oslavám narození Krista. Ke každé z nich byl v ten který rok vytvořen hudební klip s patřičnou vánoční tematikou. Videoklipy najdete umístěné na You Tube. Ale písničky zde máte nyní všechny pěkně pohromadě. Za těch 15 let se ve spolupráci s Lucrezií Borgií  na jejich vytváření vystřídalo veliké množství umělců. Zpěváků a hudebníků od těch celorepublikově známých až po naše kamarády znojemské i ty přespolní. Prvním, kterého tady chci zmínit a který už bohužel není mezi námi, je Milan Schelinger. Byl našim nejčastějším pěveckým hostem na všech našich hudebních projektech od roku 2010, kdy jsme se seznámili.

S Milanem jsme natočili opravdu úctyhodné množství písniček. A jedna z nich je zastoupena i na našem aktuálním albu. Jmenuje se, Jdou se klanět bohům. A dosud ještě na žádném CD nevyšla.

Druhým hostem je muž, velký nejen tělem ale také svým řádně rockovým hlasem, možná v našich končinách i tím největším, Jirka Zonyga. Ten zde zpívá písně rovnou tři. Na jedné, Sedí pámbu pod jabloní, se jeho pěveckým partnerem v roli Pána Boha stává další hudební legenda Zdeněk „Progres“ Kluka. V písni Krampus, vedle originálních rakouských alpských démonů Krampus s námi řádí Ozzy„X-Core“ Václavík. V dalších písních si zazpívají, Roman Dostál z Oborohu, Ivoš Sláma za Těsné sako, jihlavák Pavel „Sedma“ Augustin, Jirka Hlávka. V několika písničkách si vytrubuje Mirek Kratochvíl, na basovou kytaru hraje nedostižný Zdeněk Mařík. Nově s námi nahrávala úžasná akordeonistka Zuzana Křížová. Mluveným slovem v roli domácího skřítka provázel rotunďácký Antonín Míček. Za svatou Lucii strašila Alice Grossová. Dvakrát se s baskytarou mihnul Aleš Mrňa. V jedné písni vypomohl znojemský dětský sbor při ZŠ nám. Republiky Libohlásek pod vedením Mgr. Jany Vojáčkové. No a Lucrezia Borgia hrála a zpívala ve složení Antonín Maceček, Jana Vojáčková, Jana Burdová, Jiří Stritzko, Ondřej Němec, Milan Kratochvíl, Iva Landová a Michal „Kulda“ Dostál. Svůj první zářez na CD dostal, za ještě upřímný smích, čerstvě zrozený, dnes dvou a půl letý Matyáš Maceček.

Titulní stránku CD ilustroval Josef „Pepe“ Svoboda, grafickou práci na celém bookletu a digipacku má na svědomí Monika Baštová. Mix a mastering Broněk Šmid. Lucrezia Borgia děkuje městu Znojmu za finanční podporu.

Nové 2CD Lucrezia Borgia Jdou tím krajem hudci, můžete objednat na lucrezia@seznam.cz, facebook skupiny, telefonicky 773 568 704 nebo osobně na Na Kopečku 498/5 Znojmo.

 

Za Lucrezii

Antonín Maceček

prosinec 2023

 

 

Připravujeme srpen 2023

 

S končícím létem se Lucrezia ohlíží za mírně slabšími prázdninovými měsíci, v nichž jsme si zahráli doma ve Znojmě na hradě, ale také na dvou nádherných akcích – festivalu Lughnasad a tradičním Helmáči. Obě akce jsme si užili maximálně a věříme, že i Vy společně s námi. Z hracích akcí nás v září čeká hned o prvním víkendu výjezd na Slovensko do Kraskova, kde jsme ještě nikdy nebyli, a tradiční Znojemské vinobraní. O tomto hlavním znojemském svátku nás můžete vidět hned několikrát, vždy na Václavském náměstí – v blízké době se na našich facebookových stránkách jistě objeví vizuál s časy.

Tato sezona je především ve znamení příprav FILMU. Ano, správně – nepíšu videoklipu, ale FILMU. Po dlouhodobé a plodné spolupráci se Tonda s dvorním kameramanem Milanem Bouškou rozhodli, že se pustí do většího projektu, celovečerního hudebního historického filmu Mé dobré město Znojmo. Skalnímu fanouškovi neunikne, že poslední klipy se svou délkou již krátkým filmům podobají. Nicméně dosud šlo zatím vždy jen o klipy!

V roce 2026 naše domovské město oslaví 800 let od svého založení, ale to není z výročí vše… Hudební, historicko-romantická komedie je zasazena do doby Jana Lucemburského, který město roku 1327 navštívil a udělil mu privilegium, pořádat zde každoročně jarmarky, tedy jakousi primární formu Znojemského vinobraní. A tento příběh je nosnou událostí celého filmu…

V této chvíli jsou hotovy jak scénář, tak soundtrack. Momentálně se nacházíme ve fázi příprav konkurzů na hlavní a vedlejší pěvecké role, výběru lokací a příprav natáčecích frekvencí. Byť vzniká film na amatérské bázi, rádi bychom vytvořili co nejhodnotnější dílo. Budeme rádi, když se natáčení zúčastní i naši přátelé a herci z divadelních souborů či šermířských skupin. Více k ději připravovaného filmu a rozbíhajících se konkurzech naleznete na facebookových stránkách.

A aby toho nebylo málo, co nevidět vyjde nové 2CD Jdou tím krajem hudci. Čekáme jen, kdy dojde ve vylisované podobě z vydavatelství. Půjde-li vše dobře, budete si jej moci pořídit již na některém z našich koncertů na Znojemském vinobraní 2023.

Za Lucrezii s přáním co nejchutnějšího burčáku,

Janča Burdová

29. srpna 2023

 

 

Připravujeme duben 2023

 

Lucrezia se pomalu ale jistě probouzí ze zimního spánku. Ne, že bychom (za)spali úplně, jen jsme o sobě nedávali průběžně vědět. Ale vězte, že pilně pracujeme a připravujeme se na další sezónu… A začali jsme tím, že zkoušíme nové písničky, které bychom rádi zařadili do stálého repertoáru – věříme, že v nich najdete zalíbení a budete si je s námi na koncertech broukat. Těšit se můžete třeba na pohansky laděné songy Za Dažboga ber a Kupadelná noc z alba Pověst o Obří hlavě nebo rytířsko-šermířskou píseň Prej, že nás pověsí, kterou zařazujeme na přání mnohých rytířů. Písničku najdete na youtube kanálu s ilustracemi Pepíčka Svobody a abyste se ji mohli stejně jako my rychle naučit, chystáme pro Vás notovou oporu (snad to stihnu nějak rozumně). J No, a určitě netrpělivě čekáte na zprávu, že hrajeme Jollyho Rogera – ano, i na toho se letos dostane!!

Stejně jako každý rok, i letos chystá Lucrezia nové CD. Inspirace se tentokrát u Tondy usadila na zimním bytě a nedala mu spát, takže s potěšením můžu prozradit, že písničky jsou již natočené a čekají na mastering u mistra zvuku Broňka Šmida v Indies. A o čem budeme zpívat tentokrát…? Překvapivě ne o historických událostech, nýbrž o zimním čase… Nesmím ale zapomenout podotknout, jak mi Tonda zdůraznil, že se nebude jednat o vánoční CD! Mezi novými skladbami tak najdete i starší tematicky laděné písničky, jež Lucrezia v minulých letech zveřejňovala na youtube během adventního času, ať už buď jako „péefka“ nebo samostatné klipy.

Naživo nás můžete slyšet už na začátku května na Beltinu na zámku Ptení, kam se moc těšíme.

 

Za Lucrezii s přáním přívětivějšího jara,

Janča Burdová

24.dubna 2023

 

 

Připravujeme Listopad 2022

 

Jak je dobrým zvykem, adventní doba je u Lucrezie spojena s vydáním nového CD. Letos tomu není jinak – světlo světa dnes po dlouhém čekání spatřilo naše dvaadvacáté album Ty staré pověsti české. Jak tvrdí jeho autor, Tonda, jde o určitou analogii s Jiráskovou antologií, ale tak trochu po lucreziovsku… Jak jistě víte, Lucrezia natočila v průběhu několika posledních let sérii několika písní doprovázených videoklipy, které nazýváme napůl pracovně „slavná výročí“. Mnoho z těchto písní dosud nevyšlo na žádném albu, a právě tyto písně tvoří základ nového CD, na kterém spolupracovalo více než 20 umělců. Album si můžete pořídit přes naše webové stránky, facebook, anebo přímo na některém z našich koncertů u nás.

Když už je řeč o „cédéčkách“ – na našich facebookových stránkách vycházel celý říjen a listopad seriál, v němž náš kapelník Tonda jednotlivá alba představoval. Kdo by si tak chtěl připomenout pozadí jednotlivých hudebních projektů, či odhalit další zajímavosti doprovázející naši diskografii, dohledá vše na facebooku.

No, a pokud se s námi chcete potkat osobně, zveme Vás tento pátek 2. prosince do Brna, kde budeme hrát na křtu videoklipu naší kamarádky Šárky z Šáruš history fashion. Lucrezia se na tomto klipu podílela hlavně hudebně, nicméně nás uvidíte i v několika málo obrazech. Hlavní roli, Marii Antoinettu, svěřila Šárka mně, za což jí moc děkuji – díky, Šári – a nedovolím si nevzpomenout na náš dřívější klip Marie Terezie, kde jsem ztvárnila postavu matky Marie Antoinetty, kterou byla právě Marie Terezie. O tom, jak moc jsou si tyto postavy podobné, se můžete přesvědčit v pátek v Brně, kde také pokřtíme nové CD. Takže – určitě přijďte!

 

Za Lucrezii s přáním prosvětlených adventních dní,

Janča Burdová

29. listopad 2022

 

 

Připravujeme srpen 2022

 

Hlavní část koncertní sezóny je v plném proudu a kapela má za sebou několik krásných akcí – velkou výzvou z hlediska cestování pro nás bylo hraní v Šluknově, nejseverněji položeném městě České republiky, kam jsme ani nedoufali, že naše vetché kapelní autíčko dojede. Ovšem užíváme si každou akci, kterou můžeme hrát, protože prostě zase můžeme!

První srpnovou sobotu nás čeká hraní na LUGHNASADU, keltském festivalu na hradě Veveří. Naposledy zde Lucrezia hrála v roce 2005. Od té doby už v potoce nějaká voda uplynula a celá kapela si váží možnosti zde opět vystoupit, protože budeme ve společnosti žánrově spřízněných kapel a jistě to bude vzájemně velmi obohacující. Hned odtud přejíždíme na tradiční HELMÁÁÁČ, kde rozhodně nebude prostor pro nudu. Nehledě na fakt, že tyto dvě akce s námi bude hostovat bývalý bubeník Milánek Kratochvíl. Doufáme, že se s mnohými z Vás zase někde potkáme během srpna či září, třeba na Znojemském vinobraní.

Jak jsem psala posledně, velkou výzvou je pro nás vánoční klip. Už máme za sebou 3 natáčecí dny, během nichž jsme naplno pracovali pod rukama kameramana a režiséra Milana Boušky. Už teď můžeme prozradit, že celým příběhem provází truvér Tonda Maceček, v roli krásné jablůňky se představí Jana Vojáčková a Panenku Marii jsem měla tu čest ztvárnit já. Kromě Lucrezie uvidíte také Jirku Zonygu, Tondu Míčka a další.

Aby nebylo klipů málo, na konci léta se bude Lucrezia podílet také na klipu pro naši kamarádku a kostymérku Šárku (ŠÁRUŠ HISTORY FASHION), který vznikne opět v produkci společnosti ANAMAX. Kapela již natočila písně a v některých rolích se představí také členové Lucrezie. Rozhodně to bude pastva pro oči, protože se přeneseme do období rokoka a nádherných šatů. A kdopak je oblékne…? Přeci Marie Antoinetta.

Tonda hlásí, že i letos chystá nové CD, na kterém již začal pracovat a o kterém přineseme bližší info zase příště, abyste se měli na co těšit.

 

Za Lucrezii s přáním krásného léta,

Janča Burdová

3.srpna 2022

 

 

Připravujeme Duben 2022

 

Od začátku nového kalendářního roku už uplynulo několik měsíců a my se intenzivně snažíme plnit společná kapelní předsevzetí. A začali jsme tím nejdůležitějším – vyprosit si u Vyšší moci nového bubeníka. Nevíme, čím jsme si to „tam nahoře“ zasloužili, ale do cesty nám přišel Ondra Němec, nová mladá akvizice našeho souboru. Ondra je nejen dobrý bubeník, ale především muzikant, co má rád vše, co vydává zvuk, takže věříme, že se mu náš bohatý středověký instrumentář zalíbí natolik, že to s námi pár let vydrží!

S příchodem Ondry do Lucrezie se snad blýská i na lepší časy z pohledu koncertního. Vynořilo se několik krásných akcí, na kterých máme možnost si zahrát, a pevně věříme, že se s Vámi, našimi posluchači a fanoušky, zase začneme zase hojně potkávat na koncertních a bitevních štacích (detaily naleznete v rubrice „koncerty“).

No, a co připravujeme z hlediska dlouhodobějšího…? Už teď avizujeme, že se můžete těšit na nový vánoční videoklip, který vznikne ve spolupráci se studiem ANAMAX Milana Boušky. Že je předčasné myslet už teď na Vánoce? Ne tak docela… Natáčení snad začne již během příštích dnů, kdy padne první klapka. Teď však netrpělivě čekáme, až vykvete jabloň, která v příběhu hraje nezastupitelnou roli… I přesto, že si na uvedení klipu budete muset ještě nějakou dobu počkat, už teď můžeme prozradit, že příběh bude o Ježíškovi – o tom, který se za 9 měsíců narodí v Betlémě. Věříme, že Vás na výsledek naladí fotoreportáže z natáčení, které budeme postupně sdílet na naší facebookové stránce…

 

Za Lucrezii s přáním jarnějších dnů,

Janča Burdová

10. dubna 2022

 

 

Připravujeme Prosinec  2021 (2)

 

Milí posluchači Lucrezie a čtenáři naší rubriky „připravujeme“.

Jak se tak dívám na poslední aktualizaci této stránky, resp. datum mezi posledními dvěma příspěvky, musím sebekriticky přiznat, že jsem ani já, ani nikdo z mých spouhráčů mnoho textu během roku nenapsali. A celou dobu si kladu otázku, jaká je vlastně návštěvnost této stránky...? Každopádně pro pořádek a pro ty, co nenavštěvujete naší facebookovou stránku, kde je frekvence „záznamů“ častější, se hodí shrnout i zde činnost kapely za poslední rok.

Seznam odehraných živých vystoupení není dlouhý. Ba naopak... (o tom viz níže).

Dosavadním největším počinem souboru byla realizace videoklipu k písni Růžový palouček ba i o té veliké popravě L. P. 1621, v níž Milan Schelinger vypráví za doprovodu Lucrezie o situaci v pobělohorské době.  Všímavý posluchač namítne, že se je vlastně 2v1klip – ano, „titulkovou“ pasáž podbarvuje popravčí píseň kata Mydláře (Jiří Zonyga) Sedmadvacet padlo hlav. Co do počtu zúčastněných herců a komparzistů je to zatím náš největší počin. To, že má píseň ohlas je patrno i ze zájmu tištěných médií, které během léta reflektovaly v několika článcích nejrůznější zajímavosti jak o klipu, tak dalších projektech Lucrezie (články budou v nejbližší době nasdíleny do sekce „napsali o nás“).

Bonusový adventně vánoční klip jsme Vám nadělili těsně před Vánoci a pevně věříme, že přinesl alespoň trochu světla do Vašich domovů stejně jako nové CD V erbu lva (Legenda o Bruncvíkovi).

Soubor druhým rokem pociťuje následky určité „nejistoty této doby“ (nemám ráda to neustále omílané slovo znějící z éteru) a také odchod našeho bubeníka Milánka Kratochvíla. Ten se na konci roku 2019 rozhodl, že soubor po 20 odehraných sezónách opustí (že by tušil, co všechny muzikanty v následující době čeká...?). Po zpívajících bubenících se v tu dobu slehla zem a my nemohli dlouho najít nového člena rytmické sekce souboru. Když jsme v létě loňského roku začali zkoušet s Františkem Šachlem, zdálo se, že je krize zažehnána a my můžeme v letošní sezóně zase živě vystupovat... Ale co se nestalo! Frantovi se bohužel objevily zdravotní potíže, které mu brání naplno bubnovat a koncertovat. Neradi bychom propásli další sezonu, proto jsme se domluvili na tom, že v novém roce posílíme rytmickou sekci Lucrezie o nového člena. Kdo to bude? – zatím sami nevíme a necháme se překvapit!

 

Za Lucrezii s „lehkou omluvou“,

Janča Burdová

31. prosince 2021

 

 

Připravujeme Prosinec  2021

 

S přibližujícím se koncem kalendářního roku se nabízí prostor pro rekapitulaci toho, co Lucrezia ve svém výročním roce „vykázala“. Ano, tento rok jsme „oslavili“ 20 let existence souboru, i když tak trochu jinak, než jsme původně očekávali. Původní plán série koncertů vzal za své, ale nevzdali jsme se a připravili pro Vás koncert Lucrezie trochu jinak. Před několika málo dny spatřilo světlo světa nové CD Lucrezie. A není to tak úplně obyčejné „cédéčko“. Přenesli jsme na něm do digitální podoby původně plánovaný výroční koncert a přidali i něco navíc. Na dvou deskách najdete reedici Vašich oblíbených písniček z prvního, dvacet let starého, placatého počinu Pojď dál a dík... a nejenom to! Přiložili jsme (a vlastně i konečně nahráli) písně z počátku našeho muzicírování. Můžete se těšit na pár pokladů, ale víc už teď nebudu prozrazovat – 2CD si můžete objednat jako novoroční dárek.

Co se nám jinak podařilo? Hned v lednu jsme se snažili podpořit vyhlídku koncertně plodného roku účastí v Czech Parádě Radia Rebel s písničkou Vy, kdož páně bojovníci. Písnička sice spatřila světlo světa již v minulém roce, ale Vám se natolik líbila, že jste nás svými hlasy udrželi v žebříčku po několik týdnů...  Mezitím Tonda posbíral inspiraci pro svůj krátký film k výročnímu roku Boženy Němcové. Dohnal tak zanedbanou povinnou četbu z dětských let a za přispění dvorního kameramana Milana Boušky a mnoha hostů vznikl pohádkový videoklip ze série Slavná výročí. Vy, co sledujete i náš facebook, jste jistě zásobeni fotografiemi ze zákulisí...

Po pravdě – letos jste si nás Vy, posluchači, naživo moc neužili. Co se dá dělat... Veřejných vystoupení by skalní fanoušek spočítal na prstech jedné ruky. Vězte, že  i Vy nám moc chybíte. Neklesejme na mysli a doufejme, že další rok bude prostoru pro společné setkávání mnohem více.

 

S pozdavem

Jana Burdová

23.12.2021

 

 

Připravujeme Srpen 2020

 

Ze čtyř vybraných děl Boženy Němcové, na kterých se chystáme vyřádit, což jsou Divá Bára, Babička, Čert a Káča a Princ Bajaja, se druhý natáčecí den nesl v těžce pohádkovém duchu. Prvním, kdo to tedy od nás schytal, se tak stal Princ Bajaja. Výpravná pohádka Boženy Němcové si pochopitelně říká o krvežíznivé, princezničkogastronomicko - nenasytné dračí monstrum. To nám z nezištných důvodů laskavě zapůjčili znojemští Přemyslovci. V době digitálních efektů je náš klipový drak vlastně takový průkopnický čin a veliké retro. Tak doufám, že na nás ve finále budete milosrdní J. V roli princerny, na niž padl černý Petr, coby obětiny pro draka, se objeví herečka z divadla od Mariny Výhododové, sličná Martina Boudná. (jó, drak i Bajaja si pomlaskávali, včetně celého štábu)

Roli Bajaji si prubnul protřelý šermířský veterán a kaskadér z mnoha filmových trháků (např. Bathory, Nabarvené ptáče, i zatím ještě neuvedený Žizka) Ivan Zajíček, jehož charisma tryskalo i přes tu přilbici. (S námi již druhá spolupráce. Klip Lucrezie Borgie a Jirky Zonygy „V svitu luny.“)

Za Kamerou stáli Míla Bouška a Michal Remeš. S kostýmy vypomohla Alice Grossová, Růženka Smutná. Drakovi s ohněm helfnul Jirka „Indián“ Hlávka. Doufám, že neprozradím tajemství, když prozradím, že drak živý nebyl a žádné z hlav se během natáčení nic nestalo. Jak že se tedy hlavy jmenovaly? Number One Luboš, number two kejklíř Vlasta Dobiáš, number three Patrik Hlávka. Fotky pro vás nacvakala, jak jinak, šikovná Monika Baštová.

 

S pozdravem

Antonín Maceček

13.8.2020

 

 

Připravujeme Leden 2020

 

Vánoční Lucrezia Borgia se sněhovou nadílkou, která přišla koncem ledna.

Lucrezia Borgia na každé vánoční svátky pro své příznivce připravuje novou písničku s vánoční tematikou. Nejinak tomu bylo i letos. Písnička byla hotova, a my byli v očekávání sněhové nadílky, připraveni točit. Zůstalo pouze u očekávání. Nu což však on přijde. A tak jsme pěkně týden po týdnu odsouvali den D. Ale co je důležité, dočkali se. Minulý týden nás vyšší instance příjemně překvapily. Operativně jsme se tedy pustili do akce. Natáčelo se na Havlišově mlýně u Želetavy. Vyjma sněhové nadílky jsme ve scénáři měli předepsaný i masopustní rej. I v tomto ohledu nám vše klaplo dle vysněných představ. Obrovské poděkování proto patři městu Znojmu a Znojemské Besedě, která nám vypomohla s masopustními kostýmy. Muzeu motorismu sídlícímu tam dole u Obří hlavy za další dobové doplňky. Masopustní veselí jsme situovali tam někam do období opět před první republiku. Ale byla to pouze jedna z výpravných scén, snových vizí klipu. Ta největší, jinak ostatní děj se odehrává v současnosti v reálném čase.

                No a to druhé ohromné poděkování patří pochopitelně všem účinkujícím této masopustní bizardní taškařice, které spolehlivě kralovala Alice Grossová coby smrtka. Kejklíř Vlasta Dobiáš pobíhal po sněhu na chůdách jako by se nechumelilo a ono ano. Tonda Míček, náš dokonalý král Václav z předchozího klipu Husité, skončil degradován na „slamáka“. Skvělá Jana Lopreisová, Standa Svoboda, Anička Drozdová, Miloš Smutný, který objevil své skryté muzikální vlohy ve hře na činely, Mirek a Honza Kratochvílovi s trubkou a heligonem, Jiří Hlávka, Lenka Masárová, Jan Polovčík, Lucie Kucharičová, pochopitelně včetně Lucrezie Borgie.

Písnička se jmenuje „Dva úsměvy do nebe“ a uvidíte ji na našem FCB, You Tube a tak dále začátkem února.

Za kamerou stál náš nejdokonalejší Milan Bouška s Michalem Remešem. Vše zachytila, aby Vás pobavila a současně tak zakonzervovala obětavá Monika Baštová. Nezištně nás nakrmil Jiří Hlávka z Havlišova mlýna, čímž si vysloužil minimálně jednu „mišelinskou“.

 

S pozdravem

Antonín Maceček

27.1.2020

 

 

Připravujeme Listopad 2019

 

Jiří Zonyga a Lucrezia Borgia „Hoj, Velká Moravo“.

Koncem listopadu vychází nové CD souboru Lucrezia Borgia s názvem, Jiří Zonyga a Lucrezia Borgia „Hoj, Velká Moravo“. Nová kolekce 14. písní vzdává hold rodné Moravě ve všech podobách. Ať už v podobě písní lyrických nebo zhudebněných velkých okamžiků historie Moravy a nejenom té Velké… velkomoravské. S knížetem kmenových svazů Slovanů Sámem se setkáme na mytickém Wogastisburgu, S králem železným a zlatým Přemyslem Otakarem II. v bitvě u Kressenbrunnu. Dojde i na přeslavnou bitvu u Chlumce L.P. 1126 pod praporcem sv. Václava. Dočkáme se i příchodu věhlasných věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu. Nebudou chybět ani moravské pověsti o králi Ječmínkovi a svazcích prutů krále Svatopluka. Celá kolekce písní se tentokrát nese rockově historizujícím duchu. V jednom z duetů si s Jiřím Zonygou zazpívá Milan Schelinger a v těch dalších se sólových pěveckých partů zhostí Klára Vojáčková a Iva Landová. Mix a mastering má na svědomí Broněk Šmid. Ilustroval Josef Pepe Svoboda. Grafická úprava Monika Baštová. Vydává Lucrezia Borgia vlastním nákladem.

Máte-li o CD „Hoj, Velká Moravo“ zájem, můžete si je objednat na  mob. 773 568 704, našem mailu lucrezia@seznam.cz nebo i zde na facebooku souboru. Ukázky písní z CD „Hoj, Velká Moravo“ najdete ve speciálním klipovém provedení na You Tube nebo ve zvukové podobě na www.borgia.cz, stejně tak jako i ukázky ze všech našich starších titulů, viz přiložený seznam. CD Jiří Zonyga a Lucrezia Borgia „Hoj, Velká Moravo“ najdete v digipackové podobě, je vybaveno tradičně obsáhlým výpravným 36. stránkovým bookletem. Cena činí 249 Kč plus poštovné a balné. CD je možno získat i v mp3 nebo FLAC. (Když se ty Vánoce blíží J)

 

S pozdravem

Antonín Maceček

22.11.2019

 

 

Připravujeme říjen 2019

 

Jiří Zonyga a Lucrezia Borgia: "Hoj, Velká Moravo".

Co nového u Lucrezie Borgie. Blíží se Vánoce 2019. Lucrezia Borgia završuje 19.tý rock své existence a tradičně připravuje k vydání své devatenácté CD. (tentokrát rockové)

I tentokrát se jedná o koncepční album, nazvané, Hoj, Velká Moravo. Takže náš hold naší Moravě? V podstatě ano ale sakumprásk se vším všudy. Znojemský soubor Lucrezia Borgia (pokolikáté už) spojil své síly s poštoránskohodonínským zpěvákem Jirkou Zonygou, který nazpíval všech patnáct písní. S naším dvorním  malířem Josefem Pepe Svobodou, který společné dílo pentlí svými kvalitními grafikami, z nichž titulka už na Vás kouká nyní z FC. Fotografka Monika Baštová graficky zpracovává opět výpravný booklet  Hostujícími zpěváky s Jirkou v duetech jsou opět naši ověření. Milan Schelinger, Iva Landová a nově Klára Vojáčková. Na basu si zahostoval opět Zdeněk Mařík a na housle Jirka Ludvík. Se sbory vypomohl Karel Kratochvíl a tři dívčí posily Isabela Cvaková, Monika Baštová a Adéla Kunčíková.ale odbýt se nenechal i náš milovaný všeuměl Pepé toho jména Svoboda. Nově se pěvecky projevil i můj synáček Daniel taktéž Maceček.

Textově se naší Moravě líbí jak v dobách převelkomoravských, z časů vůdce kmenového svazu Slovanů Sáma, tak i v těch velkomoravských, v pověstech o Svatoplukovi. i věrozvěstech  ze Soluně. Ale ani tady časy naší Moravy nekončí. Dostane se na podivuhodnou bitvu Chlumce 1126. Což už jsou víc Čechy. S králem železným a zlatým prolítneme jeho přeslavnou bitvou u Kressenbrunnu. Nelze nevzpomenout na našeho krále Ječmínka. Prostě takový prostup staletími, ve znaku slavných moravských událostí a legend

 

S pozdravem

Antonín Maceček

14.10.2019

 

 

Připravujeme březen 2019

 

Lucrezia Borgia „čerstvě“ zdraví své příznivce i v roce 2019. Dlouho jsem nechtěl psát, co zásadního letos připravujeme, pochopitelně vyjma koncertů, písniček atd. neboť nic z toho velkého, stále nebylo jistého. Teď už to jasno nějaké máme. Letos se Lucrezia Borgia pouští, alespoň teď to tak vidím, do zatím nejnáročnější produkce svého nového videoklipu. Každý rok točíme klip na nějaké to zajímavé výročí.  Jako zajímavé výročí pro tento rok jsme si vybrali 600 let od uplynutí 1. pražské defenestrace, kdy husité vyházeli, z oken pražské radnice, konšele. Což mělo, mimo jiné, za následek i úmrtí českého krále Václava IV. A hle máme tu výročí hned dvě.

Tak tedy náš letošní klip se ponese ve znamení husitství. Pochopitelně nebude chybět ani výše zmiňovaná defenestrace. Neopomeneme ani „akci“ Václava IV. A také už teď je jasné, že jeden natáčecí den se ponese i ve znamení křižáckých bojů s husity. Nefalšovanou vozovou hradbu nám zapůjčí, doveze a sestaví ostravská agentura Gryff Marka Tichého. Jako křižáci proti zradikalizovaným husitům, budou na koních zakročovat kuřimští Štvanci, kočírovaní Robertem Šlapanským. Nějaké pijácké a jiné sekvence budeme točit i na Špilberku, kde nám s nimi helfnou brněnští Rex, jak slíbil Radim Dufek. A předpokládám, že do akce nastoupí i znojemští Přemyslovci, k nimž patřím i já J a Petr Vytopil, který tradičně vypomůže s výstrojí a výzbrojí. Slíbenou kostýmovou výpomoc máme i od Petra Nuska z táborského Arga. A to výčet zmíněných skupin historického šermu, jak budeme průběžně informovat, rozhodně není ani zdaleka konečný.

A teď to hlavní. První velký natáčecí den proběhne 14. dubna v domovském Znojmě. Vyjma tažení zradikalizovaných husitů městem a potyček s městskými biřici, dojde i na zmiňovanou defenestraci. Připomínám, jedná se o natáčecí sekvence pro videoklip, a tudíž upozorňujeme, že akce není určena pro veřejnost. Nicméně Lucrezia Borgia se tímto obrací na své příznivce i na případné zájemce do komparsu o výpomoc při ztvárňování davových scén. S produkcí přislíbila pomoc i Znojemská beseda a tradičně nás podporuje taktéž město Znojmo.

O tom, kdo ze znojemských herců či šemířů jaké role se zhostí i o tom dalším třeba až zase příště.

 

S pozdravem

Antonín Maceček

14.3.2019

 

 

Připravujeme listopad 2018

 

Znojemská Lucrezia Borgia vydává další v pořadí 18. hudební počin s názvem Antonín Maceček a Lucrezia Borgia Sejdem se v ráji. Tentokrát se nejedná o žádnou historizující kolekci nahrávek ani o žádný, etno folkmetalový nářez, prošpikovaný šalmajemi či jinými středověce znějícími instrumenty ale o regulérně šanson folkrockově střižené album.  O čemž vypovídá už i seznam pěveckých hostů, kteří se spolu s výlučným autorem, textařem a lídrem souboru Antonínem Macečkem o pěvecké party spravedlivě podělili. I nástrojové obsazení na tomto projektu doznalo změn. Do popředí se tak dostávají pro soubor netradiční nástroje, jako jsou např: tuba, piano, akordeon, pozoun, housle či saxofon. Na které si zahráli členové paralelního souboru protagonisty Burana Orffchester a nejenom. Jako pěvečtí hosté na albu vystoupí Michal Prokop, Milan Schelinger, Jirka Zonyga, František Segrado.

Již tradičně pro své příznivce k zpestření vánočních svátků Lucrezia Borgia připravuje nějaký ten dáreček, no ovšem, novou vánoční píseň. Tentokrát k ní bude vytvořen i hraný klip. Píseň ponese název „V tom znojemským kostele.“ Točit budeme tentokrát, zcela nečekaně, J v kostele.  A to v kostele Svatého Rostislava na náměstí Otmara Chlupa. A protože je to kostel pravoslavný, tak i píseň se ponese a bude stylizována v tomto duchu (teda se o to budeme alespoň snažit) Pro ty, kteří, by se chtěli natáčení alespoň malinko zúčastnit také, je tu informace. Záběry natáčení hromadných scén společného hraní a zpívání Lucrezie Borgie a těch, kteří nás v tom nenechají samotné, jsou naplánovány na sobotu 1. 12. na 16,00 hod v kostele Svatého Rostislava ve Znojmě. Nám. Otmara Chlupa. Přijďte nám pomoct, nebude to mše, pouze budeme vytvářet vánoční atmosféru do našeho nového hudebního dílka. Děti jsou vítány, mohou si sebou vzít nějakou dřevěnou hračku, hadrovou panenku atd. Transformers, Batmany, Supermany dinosaury nebrat.

 

S pozdravem

Tony Maceček

26.11.2018

 

 

Připravujeme únor 2018

 

Co že Lucrezia Borgia připravuje na letošní rok?

 

Lucrezia Borgia se každým rokem inspiruje aktuálním výročím toho kterého roku a snaží se k němu postavit novou tematickou písní. Takže v roce 2015 nám naběhlo výročí upálení Jana Husa, vznikl klip a píseň Kalich do pavéz vrýt. 2016 byl ve znamení narození otce vlasti, což mělo za následek píseň Vita Caroli.  V následujícím roce 2017 jsme oslavovali narození Marie Terezie. A my stvořili za vydatné podpory brněnských Štvanců a Rexů, na naše skupinové poměry, výpravný videoklip Marie Terezie. Všechny výše jmenované hudební počiny samo sebou najdete ke zhlédnutí u nás www nebo na You Tube. A letos? Už je v plném proudu příprava dalšího hudebního klipu k neméně významnému výročí naší země, ne-li zatím největšímu. Pro ortodoxní fanoušky souboru, uvyklé na náš historizující sound to asi bude trochu překvapením. Neboť letos jsme si jako téma vybrali výročí 100 let založení republiky. Což se jeví, jako doba nedávná ale historie to přece už je také. A pro mě, i soubor docela výzva. Jak už výpravou, kostýmy, nástrojovým obsazením, vlastně i hudebním žánrem. Nutno dodat, že i já jsem velmi zvědavý, jak z tohoto dobrodružství Lucrezia Borgia vybruslí. A kde se na filmovém pásu budeme pohybovat tentokrát? Jasně, nebude to pirátská loď ani hrady a zámky, spíše nějaké ty prvorepublikové noční podniky, šantány a hříšní lidé města znojemského. Prostě a jednoduše mateřské Znojmo před sto lety.

Ještě jeden projekt už valí v plném proudu. V roce 2010 jsem vytvořil 14 písní pro zamýšlené sólové album Franty Segrada. Mělo se to jmenovat Franta Segrado zpívá písně Tondy Macečka, zněl Frantův návrh. Ale nějak jsme stále oddalovali, Franta začal dělat s Michalem Horáčkem. (A Horáček má vždycky přednost. J) Roky letěli až nyní. Fany má už třetinu písní za sebou. Ale koncepce se trochu pozměnila a tak to nebude čistě sólová záležitost výše zmíněných ale vedle Segrada už má svou tradiční porci písní nazpívanou „nečekaně“ i Milan Schelinger. V nejbližší době do studia zamíří i Jirka Zonyga. Stále ještě zbývá dost písní, tak uvidíme, kdo dál rozšíří řady hostů.

 

S pozdravem

Tony Maceček

8.2.2018

 

 

Připravujeme prosinec 2017

 

Slovanská Obří hlava Lucrezie Borgie

 

Těsně před Vánocemi konečně vyjde dlouho slibované nové 2CD se zhudebněnou pověstí pod názvem Lucrezia Borgia Pověst o Obří hlavě. Nejznámější znojemská pověst je v našem podání zasazena do období starých Slovanů, do časů Velkomoravské říše. Projektu se zúčastnilo, vedle členů souboru i patřičné množství hostů. Už tradičně Milan Schelinger, Jirka Zonyga, Zdeněk Kluka (Progres2) Nově i poloviční znojmačka Kamča Valová (v součastné době vystupující v muzikálu Marie Antoaneta)která si prubla také jednu z rolí. Za znojemské muzikanty např. Zdeněk Mařík na baskytaru, Jirka Ludvík housle ale nově třeba i Libohlásek, pěvecký soubor při Republiky. Několik písní si v jedné z hlavních rolí příběhu, střihl i desetiletý Kuba Burda. Mimo jiné, třeba i v duetu s Jirkou Zonygou. Pěvecky se mihli Lenka Burdová, Monika Baštová, nezmarný malíř Pepíček Svoboda, který aby toho nebylo málo, nám před mikrofón podstrčil i svého čerstvě rozeného (14.deního) juniora. Kterýžto se tak stal patrně nejmladším interpretem na světě.

2CD je vybaveno výpravným téměř 50. stránkovým bookletem, který je proložen mnoha grafikami, znázorňujícími dramatické výjevy děje, Grafiky tradičně pocházejí od známého, výše zmíněného „geniálního“znojemského malíře Josefa Svobody. Celý booklet v digipackovém balení graficky na profesionální úrovni zpracovala Monika Baštová.

A čtyři hlavní role

Jiří ZonygaŽibřid,

Iva landováBerislava,

Kuba Burda  - jejich syn,

Zdeněk Kluka – Žibřidův otec

 

CD je možno objednat na lucrezia@seznam.cz ukázky uslyšíte na  www.borgia.cz  Tamtéž, na facebooku souboru nebo You Tube na podporu nového CD bude v nejbližší době uveden k zhlednutí nejnovější klip s názvem Kupadelná noc.

 

Za Lucrezii

Antonín Maceček

8.12.2017

 

 

Připravujeme srpen 2017

 

Lucrezia Borgia má za sebou další úspěšné natáčení. Tentokrát se s ní ocitnete někde v období Velkomoravské říše.

Na letošní rok, jak už dříve bylo avizováno, připravujeme rozsáhlý projekt, zasazený do období starých Slovanů, odehrávající se ještě někde v předkřesťanských dobách. Jedná se o známou zhudebněnou znojemskou pověst O Obří hlavě. Na které se tradičně budou podílet, vyjma Lucrezie Borgie, i další hosté. Jirka Zonyga, Zdeněk Kluka a další. Součástí tohoto díla, které, když slovanští bohové a invence dají, by mělo spatřit světlo světa ještě do konce roku. Projekt tradičně vyjde na CD nosiči a potom, se uvidí.

Jednou z podpůrných iniciativ projektu, je naplánováno i vytvoření hudebního klipu.

Jako téma jsme zvolili starý slovanský rituál Kupadelná noc. Což v překladu noc Jana Kupaly, čili Jana Křtitele je vlastně naše všeobecně známá noc svatojánská.

Točilo se ve dvou lokalitách. První natáčecí den proběhl na Hradišti u Znojma ve slovanském skanzenu, s laskavým svolením Doc. Bohuslava Klímy, který nám velmi vstřícně vyšel v ústrety. Ať už se zapůjčením slovanských kostýmů, rekvizit nebo i Kamerunských koz J. Ale i v okolí, např. na přímětické Kaolince, kde jsme se dostali až k vyvolání starého slovanského boha Balroga, který je též součástí rituálu Kupadelné noci.

V ohromném monstru si zařádil a oheň vychrlil známý znojemský kejklíř Vlasta Dobiáš. Rituální oběť a součastně hlavní roli v klipu ztvárnila jihlavská herečka Tereza Fialová.

 

Druhý natáčecí den proběhl o pár dní později v Milevsku, za účasti pravých nefalšovaných slovanských kmenů Gromovoj a Vran, kteří v klipu prosvištěli v kupadelných rituálech, skákali přes oheň, prováděli úlitby a neopomněli se oddat i bujarým orgiím aby klip dostal i patřičné aroma. A také neopomněli Lucrezii Borgii řádně ošatit, aby to vypadalo jako za knížete Rastislava a následně i pohostit, aby bylo a co vzpomínat. Za což jim ještě jednou děkujeme, stejně tak i Doc. Bohuslavu Klímovi, Shš Přemyslovci za zapůjčení hrůzostrašného démona i všem dalším zúčastněným, jakkoliv se podílejícím na náročné produkci.

Kameru a střih má opět na svědomí Jirka Gombar. Foto Monika Baštová.

 

S pozdravem Za Lucrezii Borgii

Antonín Maceček

28.8.2017

 

 

Připravujeme duben 2017

 

Konečně jsme zvládli poslední dokončovací práce ve střižně na nejnovějším hudebním počinu Lucrezie Borgie, klipu s názvem Krampus, který jsme točili s pravými, nefalšovanými, alpskými démony téhož jména na rakouské ruině Senftenberg. Ale také ve znojemském, Gránickém údolí.

Hrůzostrašní démoni se uvolili a dokonce si ve studiu s námi i své role odzpívali. V klipu, který má na svědomí, co se týče kamery a střihu znojemský Jirka Gombár s námi zahostoval i X Core, David „Ozzy“ Václavek. Ve sborech uslyšíte taktéž našeho dvorního malíře Pepíčka Svobodu.

Ale pro Lucrezii Borgii už je tento počin v podstatě minulostí. I když na You Tube klip Krampus v nejbližší době, teprve poputuje. 

Proč minulostí, protože v těchto dnech už se rozjíždějí přípravné práce na další hudební dílo. Taktéž videoklip. Letos slavíme historické výročí 300 let narození, rakouskouherské císařovny Marie Terezie, tedy i naší. Lucrezia jde do toho. O čem to bude?  Marie Terezie, většinu své vlády prorodila a proválčila. My se budeme věnovat z pochopitelných důvodů tomu druhému.  Natáčení bitevních scén proběhne v okolí Brna ve spolupráci se SHŠ  Štvanci a brněnskou agenturou Rex Radima Dufka. V jednání jsou i další šermířské soubory zaobírající se tímto obdobím. První klapka, za laskavého souhlasu paní kastelánky, padne 1. Května, na zámku v Lysicích u Brna. Kde se budou točit scény s Marií Terezií. 7. Května jdeme bojovat do pole. Pokud se k této zprávě dostane někdo, kdo je ochoten s námi do bitevní vřavy a je patřičně vyzbrojen a ošacen na dané období, určitě budeme jeho zájmem víc než potěšeni. Asi z toho nezbohatne, ale jeho sláva se jistě poté hvězd bude dotýkat J.

Za kamerou bude stát, asi nejenom, Milan Bouška, který s námi už spáchal nejednu filmovou alotrii. Naposledy pirátský klip Queen Mary.

 

Za Lucrezii

Antonín Maceček

12.4.2017

 

 

Pf 2017

 

Dnes máme poslední den roku 2016, roku, který byl pro Lucrezii Borgii dost hektický. Vyšla dvě hodně náročná CD, Den mečů „cesta tam“, Moc prstenů „a zase zpět“ na motivy Tolkienova Pána prstenů. Vyrobili jsme několik hudebních klipů, z nichž ten poslední „Queen Mary“ točený na Elbě, na super pirátské plachetnici La Grace, dal opravdu hodně zabrat. Vystupovali jsme s oběma hudebními sestavami souboru, jak akustickou, tak i rockovou. Takže jsme se opravdu vůbec nenudili. Ještě jednou bych letos chtěl poděkovat všem, a že jich bylo, kteří nám s našimi iniciativami pomáhali. No a vlastně zítra začíná sedmnáctý rok aktivní existence souboru. A to už je co říct, to už bychom se pomalu měli blížit dospělosti.

Co Lucrezii Borgii v nejbližší době čeká. V lednu rozjíždíme natáčení dalšího hudebního klipu s rakouskými alpskými démony Krampus. Za kamerou bude Jirka Gombár, který s námi už letos dělal klip „Tobyho listí“, klip na píseň z aktuálních, výše zmíněných CD. V lednu taktéž začínám roztáčet další hudební projekt, tentokrát na téma nejznámější znojemské pověsti „O Obří hlavě.“ Tady je nutno podotknout, že mým záměrem je udělat toto hudební dílo v echt historickém duchu. V takovém nástrojovém obsazení a hudebním provedení, které by mělo odpovídat i době, v níž se pověst teoreticky mohla odehrát. Zasadil jsem ji do období Velké Moravy. Období staroslovanských pohanských kultů, doby, kdy naši předkové vzývali mnohá slovanská božstva, mezi něž patřili Rod, Živa, Veles, Dažbog, Jarovít a další. Kdy křesťanství teprve nesměle našlapovalo na prahu dějin naší země. Pěveckou účast už přislíbili Jirka Zonyga a Zdeňek Kluka.

Závěrem bych Vám všem chtěl popřát mnoho štěstí a zdraví v Novém roce, kdy se doufám opět všichni zase setkáme na dalších koncertech Lucrezie Borgie.

 

Za Lucrezii

Antonín Maceček

31.12.2016

 

 

Queen Mary vyplouvá

 

Po roce, zdlouhavé práce na celkem náročném klipu s názvem Queen Mary, který Lucrezia Borgia, mimo jiné, natáčela i v Tyrhénském moři v exotických exteriérech ostrova Elba na české historické plachetnici La Grace, jsme se dostali do finále. Výpravný klip s pirátskou tematikou, bude mít svoji premiéru v kině Svět 9. 12. 2016, v 19,00 hod ve velkém sále. Srdečně zveme všechny naše příznivce, pochopitelně včetně těch, kteří se jakkoli podíleli na realizaci a hráli si s námi na piráty. (A že jich bylo). Vstup zdarma.

Následně bude ke zhlédnutí klip uveden na www.borgia.cz i facebooku souboru.

Pro mnohé, kteří mají tvorbu Lucrezie Borgie zafixovanou jako historizující akustickou hudbu, bude možná překvapením, že klip se nese v ortodoxně tvrdém rockovém duchu.

    Program v kině Svět, by neměl přesáhnout 30 minut. Na uvítání Lucrezia Borgia zahraje pár akustických písní. Jako bonus bude promítnut i další klip, který pro nás a s námi v létě točil a režíroval známý znojemský umělec a muzikant Jirka Gombár. Bude se jednat o píseň z našeho aktuálního CD Den mečů, moc prstenů a písnička se jmenuje Tobyho listí. Točilo se na srpnové fantasy akci Helmáč, v Rozkoši u Jevišovic, takže je víc než jasné, že klip se jen hemží elfy, skřety, hobity i trpaslíky. Pro Tolkienovy příznivce a BaaTor povinné.

Ještě jedno velké poděkování městu Znojmu, obci Chvalovicím a všem ostatním subjektům, které nám pomohli s realizací díla.

 

Za Lucrezii

Antonín Maceček

25.11.2016

 

 

Připravujeme listopad 2016

 

A jdeme do finále. Na dveře nám neúprosně klepou vánoce a s nimi i konec roku. Čekají nás vánoční koncerty v Brně, Sokolově nebo ve Znojmě. Vy se nenechte semlít vánočním shonem a v klidu si  užijte adventní atmosféru. A pokud nestíháte naše koncerty, udělejte si vánoční koncert třeba doma s našim vánočním CD – Když jsou ty vánoce. (A nebo s jinou deskou, která se Vám líbí).

 

Za Lucrezii

Jirka Stritzko

15.11.2016

 

 

Připravujeme srpen 2016

 

Prázdniny se nám přehouply do své druhé půlky a Lucrezia se začíná připravovat  koncerty i ve své rockové podobě. Nejdříve nás uvidíte a uslyšíte v Moravské Třebové. Bude to 20. srpna a my se představíme v plné sestavě a to jak po stránce muzikantů, tak i s plivači a pyrotechnikou . Máte se na co těšit. Tady se můžete podívat na celý program, který si pro Vás v Moravské Třebové připravili:

http://www.ksmt.cz/kulturni-prehled/1/476-festival-moravskotrebovske-kejkle-a-kratochvile-namesti-tgm-knizeci-louka-zamek-mt-19-20-8

A pokud byste nás v tomto termínu nestihli vidět, můžete se těšit na Znojemské historické vinobraní, kdy nás opět v rockové podobě uvidíte.

Samozřejmě i nadále hrajeme v elektro-akustické podobě. Termíny koncertů najdete na facebooku, Bandzone nebo našich stránkách www.borgia.cz

 

Za Lucrezii

Jirka Stritzko

2.8.2016

 

 

Nové CD  červenec 2016

 

Znojemská Lucrezia Borgia a její nový hudební projekt. Historizující rocková fantazie, mířící do země Pána prstenů.

Hudební skupina Lucrezia Borgia se během svého koncertu, pomocí magie a mysterií přenáší do Středozemě - země Pána prstenů, kde zažívá mnohá dobrodružství. Občas nevědomky zasahuje do děje bojů o prsten. Hraje, naslouchá a zaznamenává známé i méně známé příběhy a stává se tak i přímým účastníkem těchto příhod, které tím leckdy dostávají i nový rozměr.
1. díl - Její putování Středozemí začíná v Mordoru, prochází Bílým městem Gondoru, přes Helmův žleb a končí ve Fangornu.

2. díl - Putování souboru pokračuje Morií, přes Lothlórien, Hůrku a končí v Hobitíně, kde se stává svědkem Vymetení Kraje.

Celý děj je vyprávěn s humorem a nadsázkou, v niž se, se znalostí tolkienových děl víc než počítá.

Takhle nějak vypadá děj fantasy příběhu, který vyjde 2. srpna, na dvou samostatných CD nosičích, jež bude možno získat přes web souboru. (www.borgia.cz)

1. CD Lucrezia Borgia – Den mečů cesta tam…

2. CD Lucrezia Borgia – Moc prstenů … a zase zpět

Pěvecky se vedle LB na sólových postech v tomto fantasy příběhu podíleli Jirka Zonyga, Zdeněk Kluka, Milan Schelinger, Záviš, Franta Segrado, Roman Dostál, Iva Landová a Pepa Svoboda, který je taktéž autorem mnoha ilustrací, jimiž vybavil oba obsáhlé booklety a digipacky. Mix a mastering obstaral Broněk Šmid, grafiku Monika Baštová.

Celý projekt nahrála Lucrezia Borgia ve složení Antonín Maceček (violoncella, kytary) Jiří Stritzko (el.kytary,klávesové nástroje) Jana Vojáčková (flétny, šalmaje) Milan Kratochvíl (djembe) Jana Burdová (šalmaje) Michal „Kulda“ Dostál (bicí) a hostující znojemští muzikanti, Zdeněk Mařík, Aleš Mrňa (baskytary), Milan Škaroupka (banjo), Jirka Ludvík (housle), Radek Svoboda (trombon), Mirek Kratochvíl (trubka), Boris Dostál (skotské dudy), Honza Pavlas (sbor), Broněk Šmid (buben, sbor) Monika Baštová (sbor)

 

Za Lucrezii

Antonín Maceček

24.7.2016

 

 

Natáčení videoklipu červenec 2016

 

     30.6 – 5. 7 došlo na natáčení hlavních a současně posledních sekvencí výpravného pirátského klipu na novou píseň Lucrezie Borgie, Queen Mary. Natáčelo se na replice české korzárské lodi La Grace, která brázdila vlny Karibiku v první polovině 17. století pod slavným korzárem českého původu Augustinem Heřmanem.

     Natáčení probíhalo v Tyrhénském moři, které omývá břehy ostrova Elba. Pirátské boje se odehrávali přímo na palubě pětatřicetimetrové La Grace, na širém moři, pod plnými plachtami. Tudíž veškeré akce byly provedeny přesně tak, jak by to vypadalo v reálu, bez použití jakýchkoli pomocných nebo jiných studiových fines. Pokud tedy pirát z lodi letěl do vody, která naopak letěla po hladině pod plnými plachtami, tak opravdu letěl a musel akci zvládnout na první pokus, s tím, že loď na plachtách nezastavíte a vracet se pro něj nemůže. Nemluvě o tom, že ve vlnách, pokud muž přes palubu nemá ruce nahoře, po pár stech metrech už není ani vidět. My měli záchranné čluny. Ale kdysi by to v boji pro něj znamenalo jasný konec. Tyhle věci s námi dělali kluci z olomoucké  Adorei, šermíři a kaskadéři, kteří mají s natáčením a nebezpečnými situacemi u filmu bohaté zkušenosti. Zvládli to neskutečně a někdy to bylo opravdu hustý. Třeba věta kapitána La Grace Pepy Dvorského, při jedné z akcí: „A teď se pojďte podívat na smrt v moři, v přímém přenosu“, hovoří za vše.“ A to se na La Grace vystřídalo už hodně všelikých roztodivností, včetně filmaření. My z Lucrezie to měli jednoduší, do vody nás nikdo neházel, my na palubě jenom hráli. Pochopitelně do kamery. Ale večer na La Grace proběhl i náš skutečný koncert pro veškeré osazenstvo, posádku a její hosty.

     To, že půvabná La Grace (La Grace v překladu půvabná skutečné znamená)je ohromné lákadlo pro všechny okolo plující lodě, je víc než jasné. Kudy jsme pluli, táhli se za námi jako vosy. Proto se většinou točilo daleko na širém moři, kde ten „provoz“už nebyl tak hustý. A stejně jsme vždycky nevychytali, abychom všechny dostali ze záběru.

     To, že se neskutečné, jak se může zdát na první pohled, stalo realitou, To, že celá ta spousta drobností do sebe nakonec přece jenom zaklapla a vše proběhlo k naší dokonalé spokojenosti, je stejně vlastně takový malý zázrak.  Teď už zbývá celé tohle dobrodružství, které začalo někdy minulý rok v létě jedním bláznivým nápadem, sestříhat, smíchat, naleštit a následně poskytnout k potěše všem, Vám, příznivcům Lucrezie Borgie a tajně doufat že se bude líbit.

     Na závěr bych ještě jednou poděkoval, ať už Lucrezii Borgii, že ten adrenalin přežili, šermířům z olomoucké Adorei, že ten adrenalin, atraktivitu a romantiku do klipu nacpali. Taktéž kameramanům, Michalovi a Lucce, kteří to všechno skvěle stíhli zaznamenat.

     Jeden velký dík patří celé La Grace v čele s kapitánem Pepou Dvorským a Danem Roseckým, že nám vyšli tak neskutečně vstříc a celý tenhle ten bláznivý sen podporovali a svou krásnou La Grace nám zapůjčili k našim divokým rejdům. Pochopitelně našemu městu Znojmu, které nám se vším helflo finančně. Stejně tak mému rodišti, vesnici Chvalovicím, manželům Květě a Karlovi Florykovým, taktéž za tutéž podporu. Firmě Lahofer, jejíž víno jsme popíjeli k všeobecné spokojenosti i na La Grace.

 

Antonín Maceček

6.7.2016

 

 

Připravujeme červen 2016

 

Předně soubor v počtu dvaceti lidí 30. června konečně vyráží na ostrov Elba, dotáčet hlavní a nejnákladnější scény výpravného, pirátského videoklipu, z nichž největší část se bude odehrávat na replice slavné korzárské lodi La Grace, která brázdila Karibik v první polovině 17. století, pod vedením slavného korzára, českého původu Augustina Heřmana. Oč v pirátském klipu půjde. No, ženy, víno, zpěv, boj a řádnej rockovej nářez.

Taktéž jsme ve fázi závěrečných prací na novém projektu souboru. Hudební, historizující, rockové mystifikaci na motivy knih britského spisovatele J.R.R.Tolkiena, Pán prstenů, Silmarillion, Hobit.

Celý syžet příběhu je založen na tom, že se soubor, díky nějakým mysteriím, přímo ocitá ve fiktivní zemi, a to rovnou ve víru slavných událostí v boji o prsten, které tak do určité míry spoluutváří, či nějak ovlivňuje. A Hlavně zaznamenává příběhy, které konfrontuje s podáním pana Tolkiena, v jeho slavných knihách a uvádí je tak na pravou míru. Setkává se, se slavnými postavami Středozemě. Např. S Gandalfem, kterého skvěle nazpíval Jirka Zonyga. Legolase zase Roman Dostál ze skupiny Oboroh. Zdeněk Kluka z Progres 2 jako Gimli, Milan Schelinger je ent Stromovous, Franta Segrado nám zglumovatěl. Záviš se objevuje coby svérázný prodavač a krotitel Vrrků. Lucrezioborgiovská Iva Landová jako Galadriel a Arwen součastně, Janča Vojáčková Vás přesvědčí že entky ještě nevymřely a k tomu si doma chová draka. Znalost slavných knižních nebo filmových předloh je vítaná.

Zapomenout na dvorního malíře Pepíčka Svobody, by bylo obzvlášť neodpustitelné.  Protože celý obsáhlý booklet doplnil skvělými kresbami a co víc, po šestnáctileté spolupráci s Lucrezií si s ní poprvé i zazpíval. A hned králíka s Rosgomeru. Grafiku bookletu tradičně dělá Monika Baštová. Poděkovat třeba je i dalším znojemským hudebníkům, kteří se vyjma souboru, na projektu podíleli.  Zdeněk Mařík a Aleš Mrňa baskytary, Jirka Ludvík housle, Boris Dostál skotské dudy, Radek Svoboda trombon, Mirek Kratochvíl trubka, Milan Škaroupka banjo, Honza Pavlas zpíval. A také městu Znojmu za podporu, včetně té finanční. Míchá a mastruje Broněk Šmíd.

 

Celá fantazie vyjde pravděpodobně na dvou samostatných CD. První ponese název Lucrezia Borgia Den mečů (cesta tam) a druhé Lucrezia Borgia Moc prstenů (a zase zpět) Vyjde začátkem srpna

 

Za Lucrezii

Antonín Maceček

28.6.2016

 

Připravujeme květen 2016

 

Ahoj všem

Práce na novém CD jdou ve studiu pomalu do finále, probíhají závěrečné mixáže a pokud nenastanou neočekávané komplikace, již brzy spatří světlo světa.

Pokračujeme v koncertování a také se připravujeme na odjezd do Itálie, kde by se začátkem července měly natočit finální sekvence pro pirátský klip.

Úkolů hodně, snad se nám je podaří všechny splnit…

 

Za Lucrezii

Jirka Stritzko

19.5.2016

 

 

Připravujeme únor 2016

 

Zdravíme všechny příznivce kapely Lucrezia Borgia v roce 2016.

Vloni rok jsme koncertovali skoro až do posledních dní roku a tak jsme leden využili k regeneraci sil. Jediný nezmar je Tony, který slovo regenerace nezná a neustále na něčem pracuje. Má spoustu novinek, o kterých se postupně dozvídá i zbytek kapely. Má připravenu novou píseň o Karlu IV., který má v tomto roce výročí narození (*14.5.1316).  Dále se pracuje na přípravě CD s tématikou Tolkienových fantasy děl.

Ještě musíme dotáhnout do konce i pirátské klipy, které jsme začali točit, ale z důvodu technické závady na lodi La Grace, jsme práce museli přesunout až na tento rok.

Dobrá zpráva je i to, že se nám kalendář zvolna začíná plnit koncerty na rok 2016  a tak se těšíme, až se s Vámi setkáme. Novinky můžete i nadále sledovat na našich stránkách, Facebooku a Bandzone.

 

Za Lucrezii

Jirka Stritzko

1.2.2016

 

 

Připravujeme listopad 2015

 

Znojemský soubor historizujícího folku Lucrezia Borgia slaví 15 let své existence a současně vydává ve spolupráci s výbornou francouzskou zpěvačkou Céline Bossu, své patnácté CD. Nejnovější album nese název Au Coin De La Rue Vide.(Prázdná nároží) vychází 12.listopadu 2015

Na CD se kromě členů Lucrezie Borgie podílelo i velké množství znojemských hostujících muzikantů. Na basu Aleš Mrňa a Zdeněk Mařík, saxofon Ladík Gregor, Pozoun Radek"Baloun"Svoboda, trubku Mirek Kratochvíl, housle Jirka Ludvík, banjo Milan"Bzuk"Škaroupka. Česko-francouzské duety s charismatickou Céline Bossu si vystřihli, dvakrát valašský bard František Segrado, třikrát Milan Schelinger a jednu anglickou verzi dala s Céline Iva Landová.

Grafickou podobu výpravného CD vytvořila Monika Baštová. Titulní kresby digipacku a bookletu tradičně namaloval znojemský malíř Pepíček Svoboda, mix a mastaring Broňek Šmíd. CD vychází ve vlastním nákladu. Objednat je možno na mailu lucrezia@seznam.cz

 

Při té příležitosti skupina pořádá společné koncerty ve Valašské Bystřici 15.11., Valmez 16.11., Brno Leitnerka 18.11 a ve Znojmě v Jihomoravském divadle 20.11 v 19,00 hod. Prázdná nároží pokřtí František Segrado, který si s Céline a Lucrezií zazpívá i dva duety z aktuálního  CD.

Na koncertě posluchači uslyší dvě hudební podoby Lucrezie Borgie. Jednak tu ryzí akustickou a na závěr i řádný rockový historizující nářez.. Na své si přijdou i příznivci Céline Bossu a skupiny Hluční sousedé, kteří rovněž odehrají svůj blok písní.

Lucrezia Borgia se v divadle představí ve složení Antonín Maceček violoncello, kytara, cistra, Jirka Stritzko kytara, mandolina, cistra,

Jana Vojáčková, flétny, šalmaje, Milan Kratochvíl, djembe, veškeré perkuse, Jana Burdová, šalmaje, klávesové nástroje, Iva Landová, zpěv, Kulda, bicí, Venca Soukup, baskytara.

 

Poděkování patří městu Znojmu, bez jehož finančního přispění by nové CD Lucrezie Borgie vznikalo daleko obtížněji.

 

Za Lucrezii

Antonín Maceček

Znojmo 2.11.2015

 

 

Pro mecenáše, sponzory i příznivce Lucrezie Borgie a její tvorby, kteří by byli ochotni, pomoci s finančními náklady na naše poslední dosti náročné projekty.

Hudební klip Lucrezia Borgia

Listopadové křty k novému společnému CD Céline Bossu a Lucrezia Borgia „Au Coin de la Rue Vide“ (Prázdná nároží)

        Lucrezia Borgia počátkem října roztočila výpravný klip s pirátskou tématikou, (na facebooku souboru jsou již první foto z natáčení zveřejněny). Některé sekvence se budou natáčet na přelomu října a listopadu, na moři u ostrova Elba. Přímo na palubě pravé nefalšované pirátské brigy La Grace.  Jedná se o repliku skutečné korzárské lodi La Grace, která brázdila oceány někdy v polovině 17. století. Lucrezia Borgia poveze na Elbu celý natáčecí tým, (kameramani, kaskadéři, vlastní soubor, herce). Předpokládané provozní náklady určitě přesáhnou hranici 200 000 tisíc korun i za předpokladu, že všichni zúčastnění se na natáčení podílejí zdarma (cesta několika tranzitů, trajekt, ubytování, catering a jiné). 

        Od 15. Listopadu Lucrezia Borgia pojede sérii koncertů, (Valašské Meziříčí, Brno, Znojmo…) ke křtu společného CD LB a vynikající francouzské zpěvačky Céline Bossu. Jako host turné, pojede valašský bard František Segrado.(vyloučeni nejsou ještě další hosté, s nimiž se jedná) Součastně se křtem 15. CD souboru, Lucrezia Borgia oslaví i letošních 15 let své existence. Koncerty proběhnou v několika sestavách.  V půlhodinových blocích se představí akustická Lucrezia Borgia s tradičním historizujícím folkem. Poté křest CD (křtí F. Segrado) dále vystoupení Céline Bossu a kapely Hluční sousedé. Závěr bude patřit písním ze společného CD Lucrezie Borgie a Céline Bossu a Františka Segrada, který si na CD zahostoval ve dvou duetech s Céline. Hrát bude rocková tvář Lucrezie. (Rockrezia)

 

         Lucrezia Borgia tímto prosí případné sponzory o finanční přispění. Každá finanční pomoc bude pochopitelně uvedena jak už v klipu, či na plakátech, koncertech, www, facebooku souboru a dalších sociálních sítích.

        Lucrezia Borgia se dále může, dle dohody, revanšovat ať už protihodnotou z mnoha CD souboru, která firmy mohou použít i jako dárky pro své klienty, zaměstnance či obchodní partnery. Nebo i hraním na společenských akcích pořádaných firmou.

 

S pozdravem

Antonín Maceček

Vedoucí LB

 

 

Připravujeme srpen 2015

 

Lucrezia Borgia provádí přípravy k natáčení výpravného videoklipu s pirátskou tématikou. Vlastní natáčení proběhne v říjnu, listopadu 2015. Část scénáře se bude točit i na Elbě na palubě české, historické lodi La Grace, repliky skutečné La Grace, lodi, která brázdila vlny moří v první polovině osmnáctého století. Termín je určen na 31. října. O pirátské boje se postarají členové skupiny historického šermu Adorea a dalších skupin.. Na hudbě se vyřádí rocková sestava Lucrezie. Bude to nářez.

Dlouho připravované CD Céline Bossu a Lucrezia Borgia, Au coin de la rue vide,  je kompletně hotovo a vchází do fáze míchání. Zatím nic nebrání tomu, aby spatřilo světlo světa na přelomu září, října.

 

Za Lucrezii

Antonín Maceček

Znojmo 14.8.2015

 

 

Připravujeme červenec 2015

 

Po více než dvouleté fůzi Lucrezie Borgie a vynikající francouzské zpěvačky Céline Bossu padla poslední klapka. Na světě je připraven k vydání nový hudební počin výše zúčastněných. Vyjde pod názvem Céline Bossu a Lucrezia Borgia, Au Coin De La Rue Vide, česky Prázdná nároží. Tak bude zakončena poslední část avizované trilogie.  (první byla s Milanem Schelingeren, druhá s Ivou Landovou). Na pulty prodejen by se mohla dostat v průběhu září. Hudbu a texty napsali Antonín Maceček a Céline Bossu. Jako spoluautor se v jedné písni objeví Jirka Stritzko. Na aranžích a nahrávání rockšansonově laděných písní se podílela celá košatá Lucrezia a její hosté. V pěti duetech  se s vynikající Céline, poměřili tradiční hosté Lucrezie, neméně vynikající, Franta Segrado a Milan Schelinger. Booklet ilustroval, jak jinak Pepíček Svoboda a na grafice už myslím dře Monika Baštová.

Do konce roku by měl světlo světa spatřit ještě jeden projekt Lucrezie. Tentokrát odhalí svoji tvář Lucrezia tvrdě rocková, která se protentokrát vynasnaží potěšit všechny příznivce fantasy příběhů. Bude se jednat o písně na motivy Tolkienových děl (Hobit, Silmarillion, Pán prstenů). Rockmetalové písně na pěveckých postech přislíbili obhajovat Milan Schelinger, Zdeňek Kluka, Franta Segrado, Roman Dostal. Uvidíme, jestli jich ve finále nebude i víc. A co booklet? Lucrezia Borgia kráčí k Bílému městu Gondoru, Minas Tirith. To je první z mnoha ilustrací, jež budou zdobit obsáhlý booklet tohoto výpravného projektu. Opět ze štětce našeho neúnavného dvorního malíře Pepíčka Svobody.

 

Za Lucrezii

Antonín Maceček

Znojmo 7.7..2015

 

 

Připravujeme červen 2015

 

Dlouho jsme novinky nedoplňovali, ale přesto se pořád něco dělo. Kapela je připravena a vyjíždí na koncerty. Začínáme koncem května v Tvořihrázi, v červnu pokračujeme Pardubicemi, pak si odskočíme do Itálie, následně navštívíme Barchan v Jemnici, Nové Město na Moravě, Jihlavu a další a další. Nebudu to vše vypisovat, kdo chce, může se podívat do sekce „Koncerty“ na našich stránkách nebo také na www.banzone.cz, které jsme konečně také zaktualizovali.

A co nového ve studiu? Tonda pracuje na desce pro zpěvačku Céline Bossu, finišují už i nějaké věci pro výročí bitvy Helmáč, a zvolna se také dávají dohromady věci na další rockovou desku. Příznivci rockovější tváře Lucrezie se mají na co těšit.

To je asi prozatím vše, mějte se hezky a buďte nám příznivi

 

Za Lucrezii

Jirka Stritzko

Znojmo 28.5.2015

 

 

Připravujeme listopad 2014

 

Zdravím od Lucrezie,

Po nějaké době zase nová zpráva pro naše příznivce. Doufejme, že příjemná.  Začátkem prosince, tradičně, na poslední chvíli před Vánocemi, vyjde nové CD souboru. Tak trošičku bude navazovat na předchozí počin Lucrezie s Milanem Schelingerem „Hrej, hudče, píseň krásnou“. Další Lucrezia Borgia a…  Tentokrát plný název vypadá takto, Iva Landová a Lucrezia Borgia „Piknik u cesty“.  Iva Landová je zpěvačka Lucrezie od jejich prvopočátků, akorát z důvodu manželství trochu zaměnila příjmení a z důvodu mateřství se souborem vystupuje spíše sporadicky. To jenom pro upřesnění, pro ty, kteří nevědí, jak s názvem patřičně naložit a kam co a koho přiřadit. CD možná překvapí věrné příznivce, ty, kteří upřednostňují náš historizující folk. Nové písně se ponesou v duchu rockových šansonů, v mnoha momentech i popovějších aranží a možná dojde i na tradiční tango. Ale stále v duchu Lucrezie Borgie.  Jak je u nás zvykem, objeví se zde i dvě písně, o které se v duetu s Ivuškou podělí dva naši významní a častí hosté Milan Schelinger a Franta Segrado. O přední stranu bookletu  se tradičně postaral náš dvorní malíř Pepa Svoboda, Celý booklet vlastně už taky tradičně zpracovala a vypiplala Monika Baštová. Na nahrávání CD se vyjma Lucrezie Borgie podíleli vlastně také naši stálí hosté. Výborné houslové party Jirka Ludvík, skvělá basová kytara Aleš Mrňa, velmi emocionální saxofonové sólo v jedné z nejvýraznějších písní alba, vystřihl Ladik Gregor, spolehlivé banjo dodal Milan„Bzuk“Škaroupka, ve sborech se na poslední chvíli mihla i grafička Monika Baštová.  No a co dodat, bláznivé dechy dodali stejně blázniví, Radek“Baloun„Svoboda a Mirek Kratochvíl.

CD je plánovaným druhým dílem trilogie Lucrezia Borgia a někdo. Po Milanu Schelingerovi a Ivě Landové, přijde na řadu a to velmi brzy výborná francouzská zpěvačka Céline Bossu. (CD pochopitelně bude celé nazpívané v jejím rodném jazyce, francouzsky) Název Céline Bossu a Lucrezia Borgia „Prázdná nároží“(zní jeho český překlad.  I tento projekt je už na spadnutí. Nejspíš v prvních měsících následujícího roku. Většina písní je hotova a nahrána. Poslední třetinu by charismatická Céline měla dotextovat  do Vánoc a potom již nic nebrání uzavření trilogie. Na CD bude pravděpodobně pět českofrancouzských duetů s našimi věrnými hosty. Podělí se o ně, jak jinak, Franta Segrado a Milan Schelinger. I Ti už mají odpracováno.

No a na závěr mého povídání bych Vás chtěl pozvat na tradiční adventní koncert Lucrezie Borgie ve Znojmě 19. prosince v 16,00 na Horním náměstí, kterým letos završíme naši koncertní sezonu.

 

Za Lucrezii

Antonín Maceček

Znojmo 24.11.2014

 

 

Připravujeme květen 2014

 

Ahoj všem,

Pomaloučku se začíná přikrádat letní  pohodička, tak  hurá na koncerty. Čekají nás jarmarky, hrady i koncertní  podia. V nejbližší době zavítáme do Tvořihráze, Hradčan u Tišnova, Olomouce a dalších měst i vesniček. Už se moc těšíme a doufáme, že i letos nám bude počasí  přát a Open Air akce neproprší….

Zapracovali jsme i na stránkách. Po počátečních neúspěších se nám nakonec podařilo aktualizovat veškerá data. Nyní již vidíte aktuální fotky z koncertů, novinky, videa i CD. Z čehož máme velkou radost, neboť jsme tomu do poslední chvíle nevěřili, že se nám to vlastními silami, bez nějaký hlubších znalostí  v tomto oboru,  podaří.  Stále ale zlobí sekce forum, takže pokud nám budete chtít něco sdělit, raději zašlete svůj vzkaz na email lucrezia@seznam.cz.

 

Toť zatím vše, mějte se hezky a my se budeme tešít na Vás

 

Za Lucrezii

Jirka Stritzko

Znojmo 17.5.2014

 

 

Připravujeme Březen 2014

 

Zdravím naše příznivce,

Protože v prosinci náhle zemřel náš kamarád, muzikant a správce webových stránek www.Borgia.cz Jaryk, dlouho se na stránkách neobjevila žádná novinka. Začal kolotoč shánění hesel, oprávnění , domén,  webhostingu, no prostě věcí, které nám až tak moc  neříkají. Zatím se nám nepodařilo nikoho sehnat na správu stránek a tak do toho šťouráme jen vlastními silami a učíme se s tím pracovat.  Tolik na vysvětlenou, proč  byl tak dlouho klid na stránkách.

Jak jsme informovali, v prosinci 2013 jsme vydali CD Hrej hudče píseň krásnou spolu se zpěvákem Milanem Schelingerem. Mile nás překvapilo, s jakým pozitivním ohlasem se deska setkala. Pokud ji ještě nemáte, nezapomeňte si o ni říct, až budeme hrát někde poblíž nebo si o ni napište na lucrezia@seznam.cz . Rádi  Vám ji pošleme. Jakmile zjistíme jak na to, přidáme na www ukázky i booklet.

Pomaloučku začíná sezóna. Pražští se mohou těšit na rockový koncert v Music klubu Vagon s Milanem Schelingerem, akusticky zahrajeme v Českém Krumlově, Hradčanech u Tišnova a dalších akcích. Aktualizaci koncertů už jsme zvládli, takže v sekci „Koncerty“  se už  můžete dozvědět aktuální platné termíny koncertů.

 

Mějte se hezky a držte nám palce, ať to všechno zvládneme

 

Za Lucrezii

Jirka Stritzko

Znojmo 13.3.2014

 

 

Připravujeme Prosinec 2013

 

Ahoj všem,

Tentokrát to bude jen krátké. Nejdůležitější připravovanou akcí na prosinec je vydání nového CD.

Pokud Vám ještě něco málo pod stromečkem chybí, věřte, že dlouho připravované album s Milanem Schelingerem je na světě. Jmenuje se „Hrej, hudče, píseň krásnou“ a vyšlo 11.12.2013. Objednat si jej můžete na adrese lucrezia@seznam.cz. Tak neváhejte a udělejte sobě i svým blízkým radost.

Za celou Borgiu bych Vám chtěl popřát krásné a klidné vánoce a mnoho štěstí v novém roce.

 

Za Lucrezii

Jirka Stritzko

Znojmo 12.12.2013

 

 

Připravujeme Listopad 2013

 

Sliby se slibují a nakonec je všechno stejně zase jinak. O čem že píšu? No samosebou o rubrice připravujeme.

Já prostě se raději peru s novými písničkami, než abych se donutil něco vyvěsit na web. Ale teď už se fakt dokopat musím. No proč. Protože za 14. dní Lucrezii vyjde nové CD. Kolikáté? Ty jo, už dvanácté a letos po letním „Za čest a pro slávu,“ druhé. Ale zase je fakt , že na něm soubor pracoval už od loňských Vánoc. Takže ještě jednou a pěkně popořádku. Po 2CD Valpuržině noci z roku 2010, se jedná o další spolupráci s Milanem Schelingerem. Ano bráchou od Jiřího. Na Valpuržině noci měl písničky 4. Na novince jich zpívá rovných patnáct. Až na jednu, vlastně všechny. A název, Milan Schelinger a Lucrezia Borgia „Hrej, hudče, píseň krásnou“. Autorsky se Milan podílí na třech věcech a zbytek je tradičně od nás. Malinko jsme k Milanovi přitvrdili, přece jenom je to rocker. Ale i balad je tam zepár. Střihnul si taky zajímavý českofrancouzský duet s výbornou (jak jinak) francouzskou zpěvačkou Céline Bossu. Se kterou Lucrezia připravuje další svůj hudební komplot. Ale ten až na příští rok. CD se dělalo jak ve Znojmě tak i v brněnském Indies. Míchal a mastroval tradičně Broněk Šmíd, dokonce si i zahostoval v jedné a hned titulní písni na kytaru. Na natáčení kromě Lucrezie se podílel celý znojemský hudební výkvět.. Hosté jako. Aleš Mrňa na baskytaru, Jirka Ludvík housle, Bzuk banjo, Ladik Gregor klarinet. Pepa Barnet a Karel Kratochvíl ve sborech. A celá plejáda dalších co nám všemožně pomáhala. Velký dík patří také tradičně městu Znojmu za velmi vstřícný přístup a to nejenom finanční. Krásně se k nám chovala děvčata ze znojemského podzemí, kde jsme s Milanem nafocovali snímky pro docela rozkošatělý booklet, s třicetistrannou knížečkou uvnitř. Myslím, zatím nejvýpravnější co jste od nás kdy viděli. Už kvůli němu se oplatí si CD pořídit. Grafiku dělala stejně jako u předchozího, Monika Baštová. Titulku nakreslil (úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasně) jako ovšem vždy, Pepíček Svoboda.Nicméně pro všechny z Vás , kteří máte rádi Milana Schelingera , bude CD vlastnit, pravděpodobně povinnost. Tedy alespoň si myslím, že by být měla. Poslední sólové CD vydal drahně už někdy v roce 1996.

A ještě k titulní písni, „Hrej , hudče, píseň krásnou“, jedná se, s laskavým svolením paní Andrei Sitz, dcery Jiřího Schelingera, o mnou přetextovanou, krásnou Jiřího třicet let starou baladu, jež jste mohli znát pod původním názvem, I Love Madchen krásné. Milan ji zazpíval opravdu úžasně. Tak z toho mám opravdu, já osobně, radost největší.

Co dál. Sezóna pro Lucrezii skončila, myslím, že úspěšně. Vystoupení jsme měli i při té bídě, jež všeobecně panuje, docela dost. Tedy dost, ve srovnání s minulými hubenými roky. Krásně jsme letní sezónu zakončili jako každý rok, akčně na Znojemském vinobraní, kde jsme si zařádili i s naší Rockrezií (rocková verze souboru) A teď nás čeká už jenom poslední adventní vystoupení 6. prosince ve Znojmě. No a samozřejmě dárek naše nové CD, které můžete mít jako dárek i vy. Jak se k němu dostat , myslím, že víte. A když , tak rada. Zkuste lucrezia@seznam.cz

 

Pěkné Vánoce

S pozdravem Antonín Maceček

Ve Znojmě 12.11.2013

 

 

Připravujeme květen 2013

 

Hurá, Lucrezia Borgia procitla ze zimního spánku..

 

A co je nového? Předně 24.května 2012 vychází nové CD  souboru  Lucrezia Borgia  Za čest a pro slávu. Tentokrát v té nejklasičtějčí akustické tradiční podobě, jak ji znáte z nejstarších dob, doufejme ale, že s kvalitnějším zvukem a lepšejší po všech stránkách. Tomu ostatně my sami věříme a velkohubě prohlašujeme že by to mohl být opus, který pokud  nebude rovnou nejlepší z naší dosavadní tvorby, tak se tam někam do čela naší soukromé diskografie určitě zařadí. Tematicky je téměř bezvýhradně zaměřen na rytířskožoldnérskou tematiku, jak už je patrno i z názvu nosiče. Velmi povedený je i ustřední, opět malovaný přebal, tradičně z pera  , tedy vlastně štětce. Pepíčka Svobody, našeho dvorního malíře. Taktéž design celého cd je doveden , v naších lucreziovských podmínkách , k  zatím nevídané dokonalosti. Pochází z grafické dílny Moniky Baštové. A uvnitř bookletu tentokrát najdete překvapení ve formě velkého složeného plakátu. Tedy se myslím, máte na co těšit. O míchání a mastering se postaral Broněk Šmíd z Indies, kde také naše nové dílo vychází..

25. května Lucrezii čeká první koncert v Hradčanech u Tišnova, tam naše nové dílo bude poprvé předvedeno veřejnosti a bude u nás k dostání. Tedy doufáme.

Co dál zásadního se děje v našem táboře, je to, že se pracuje  na dalším novém nosiči s předběžným názvem Milan Schelinger a Lucrezia Borgia , Hrej, hudče, píseň krásnou. Většina písní už je hotova , Milan má z větší části už taky nazpíváno. Míchat se započne  začátkem června opět u Broňka Šmída   O grafiku se opět stará Monika Baštová. Co na nosiči bude? Tentokrát písně s trubadůrskou tematikou. Milan Schelinger se stilyzuje do role dvorního kejklíře a šaška a uslyšíte jej v polohách v jakých ho asi doposud neznáte. I když vlastně ta renesančně romantická poloha mu blízká určitým způsobem byla už dříve, jak je patrno i z některých písní jeho zesnulého bratra Jiřího,  např Šípková Růženka či Holubí dům,  jež zdařile interpretuje dodnes. Názvuky podobného soundu se tedy nepřekvapivě objeví i v  našem společném díle. Několikrát je zde Milan uveden i jako autor. A v jednom případě je zde autorsky zastoupen i jeho brácha Jirka Schelinger s přetextovanou starší písní , kterou můžete znát pod názvem I Love madchen krásné, s našim novým textem, Hrej, hudče píseň krásnou. Kterou pochopuitelně přezpíval Milan.

A co dál? Začíná nám nová koncertní sezona. Velká rocková Lucrezia Borgia (Rockrezia) se připravuje na svůj další velký koncert Tentokrát na Barchanu v Jemnici 15..června, kam vás samosebou rádi zveme, kde nás pochopitelně uvidíte i v tradiční jarmareční podobě.

Jo a k té Rockrezii. Koukněte na You Tube Lucrezia Borgia Vinobraní 2013. Tam najdete  koncertní provedení jedné naší rockárny Morytát o ptákovi, ať máte představu jak nám to s tím bigbítem vlastně sluší. A nebo taky ne. Ale to už je na vašem subjektivním pocitu.  Nám se líbí...

 

S pozdravem Tonda Maceček.

(Doufám že příště už dřív než zase za půl roku.)

Ve Znojmě 20.52013

 

 

Připravujeme Listopad 2012

 

Zdravím všechny naše příznivce,

pátek se sešel opět s pátkem a máme tu listopad. Co je u nás nového? Vrcholí přípravy, makáme na zbrusu novém cd s ryze rytířskou tematikou, které ponese název Za čest a pro slávu. Chtěl bych poděkovat Pepíčkovi Svobodovi , dvornímu malíři naších bookletů. Tentokrát se opět překonal . Všichni milovníci rytířské tematiky si v jeho díle tentokrát musí přijít na své.  Pomalu se připravujeme na adventní vystupování.. Na obzoru je i nový videoklip, ve kterém bude i záznam z letošního velkého koncertu rockové Lucrezie na znojemském historickém vinobraní. Touto cestou bych ještě jednou chtěl poděkovat SHŠ Štvanci, Robertu Šlapanskému  za poskytnutí videozáznamu jejich klání, studiu Hamilton, Romanu Groškovi  za ochotu a vstřícnost a v neposlední řadě Ivanu Martínkovi. 

Dobová Lucrezia jde s dobou  a tak i my jsme se přidali na Facebook a Bandzone.cz a budeme rádi za vaši podporu  což má na svědomí, stejně tak jako tvorbu všech našich videoklipů za poslední dva roky, Monika Baštová.
Pracujeme na vylepšení našich stránek a pomalu, ale jistě, na našem prvním zpěvníku, který by měl spatřit světlo světa v první polovině příštího roku, jak v knižní, tak v elektronické podobě... No pravda, písniček má Lucrezia na CD nosičích a jinde už požehnaně. Určitě je to číslo vysoce převyšující 200.
Rocková Lucrezia stále hledá zpěvačku,  Iva Landová se rozhodla naplno věnovat rodině, v Lucrezii si ráda občas pouze zahostuje, takže pokud víte o někom, komu je naše tvorba blízká, má chuť zpívat a zapálení... budeme rádi, pokud se ozve nebo za kontakt.
Ať přemýšlím jak přemýšlím snad je to vše... Přeji vám všem klid a pohodu a v prosinci nashledanou... 

Za Lucrezii 

Tony 

Ve Znojmě 13.11.2012

 

 

Připravujeme Říjen 2012

 

Vítejte v říjnu,

Šňůru koncertů „na i po“ vinobraní  máme zdárně za sebou. A i když se to nezdá, už můžeme pomaloučku začít bilancovat tento rok, opravovat kostýmy, nástroje  a pomalu se chystat na  další sezonu. Využiju příležitosti a zase Vás požádám, jestli někdo máte nějaké fotky z našich vystoupení, pošlete nám je na mail lucrezia@seznam.cz. Budeme moc rádi. Během měsíce října budeme nahrávat zase nějaké písničky, které sice živě hrajeme, ale zatím se nevešly na žádnou desku.  Nějak na tyto resty zatím nebyl čas, tak teď bysme to chtěli dohnat.

Mějte se hezky a zase někdy…

 

Za Lucrezii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě dne 3.10.2012

 

 

Připravujeme Září 2012:

 

Zdravím všechny příznivce kapely,

Máme tu září a tím i vyvrcholení sezóny 2012. Kromě hradu Veveří a  Kutné Hory nás čeká největší koncert roku a to na hlavní scéně znojemském historického vinobraní. (pátek 14.9.2012 od 19:30). Před několika desítkami tisíc posluchačů Lucrezia zahraje v dlouho očekávaném rockovém složení, obohaceném o další hrající členy a vokalisty. Náš dlouholetý spolupracovník Ivan Martínek připravil  pyrotechnické efekty, budou plivači ohňů, pódiová show… No prostě, pesimista by řekl „Zvorat se toho může habaděj“ Doufám, že nebudeme za pesimisty a to, co jsme skoro rok připravovali se vydaří. Lucrezii v tyto dny uvidíte: 

v pátek 14.9 od 14:30 do 15:00 Slepičí Trh, 19:30 až 20:30 Hlavní tribuna na Náměstí TGM.

v sobotu 15.9. od 11:30 do 12:00 Mikulášské nám., od 17:30 do 18:00 Václavské nám.

Mějte se hezky, držte nám palce, ať se nám vše podaří a nezapomeňte přijet do Znojma na vinobraní.

 

Za Lucrezii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě dne 31.8.2012

 

 

Připravujeme Srpen 2012:

 

Ahoj lidi,

Srpen je v plném proudu, nás čeká Helmáč nebo dvojdenní Slavnosti tří kápí v Třebíči, kam jedeme s Borgií poprvé a už se moc těšíme. Příprava na znojemské vinobraní už také frčí na plné obrátky, ale tomu tématu se věnoval minule Tony, tudíž  nebudu opakovat, co už bylo napsáno.

Mějte se hezky, užívejte si prázdnin a dovolených.

 

Za Lucrezii

 

Jirka Stritzko

 

Ve Znojmě dne 3.8.2012

 

 

Připravujeme Červenec 2012:

 

Lucrezia absolvovala v červnu další vystoupení v slovenské Šale s novou posilou Jančou Burdovou a bubeníkem Kuldou za djembíčkem. Vystoupení, si myslíme, že bylo, dle ohlasů posluchačů, úspěšné.

Soubor pomalu směřuje veškeré své síly k nacvičení velkého historizujícího rockového show s pyrotechnickými a ohňovými efekty, které bude mít premiéru na Znojemském historickém vinobraní na hlavní scéně v pátek 14.9. v 19:30. Soubor posiluje speciálně na toto vystoupení, kromě všech svých členů, včetně hostující, na mateřské odpočívající , Ivy Burdové, dále svoji sestavu o druhého kytaristy, pětičlenný sbor. Ale také  o plivače ohňů, aby bylo i na co se koukat. Celé vystoupení by se mělo natáčet pro účely DVD. Repertoár bude vycházet ze zatím posledního, historizujičně-rockového CD Valpuržina noc, ale zazní i známé skladby jako "Za Boha za žold a za víru" nebo "Stonehenge" a další. Bude to zatím nejvelkolepější, co Lucrezia Borgia za 12 let své hudební  éry předvedla, tak věříme, že to klapne.

Taktéž se schyluje k dalšímu novému CD, které by mělo být na trhu na podzim.

Ale o tom až příště.

 

 

S pozdravem Tony

 

Ve Znojmě dne 28.6.2012

 

 

Připravujeme Květen 2012:

 

Největší změnou v poslední době je záměna v ženské sekci souboru. Iva Burdová-Landová odchází na mateřskou dovolenou a za ní nastupuje nová posila Jana Burdová. Shoda v příjmení čistě náhodná. Novicka Jana Burdová už s Lucrezií absolvovala i své první veřejné vystoupení ve Valašském Meziříčí a nutno dodat, že křest ohněm zvládla bez bázně, hany a v pohodě. Ku spokojenosti jak přítomných posluchačů tak i celé Lucrezie. Soubor s ní teď pilně secvičuje svůj bohatý repertoár.
Do týdne by měly být na You Tube nasazeny hned současně dva nové klipy souboru. Celkem rocková píseň "É la Musica Va (...a hudba zní) a pro Lucrezii tradičnější věc "Ďáblovi třeba je platit" .Tak uvidíme která si povede lépe. Zda tradice či novější pohled. Další píseň kterou připravujeme ke klipovému ztvárnění je skladba s prozatímním názvem "Dej paní rytíři plén pro štěstí", song pojednávající o středověkých turnajích. Zde jsme se spojili ke spolupráci s šermířskou SHŠ Štvanci, která do klipu poskytne své jezdecké a šermířské umění, takže zase trochu změna.
A poslední zpráva na konec Lucrezia Borgia hledá pěvecké posily (pány i dívky)do svého rockového, ohňového spektáklu ve velkém stylu s premiérou pravděpodobně na Znojemském historickém vinobraní 2012, tedy času moc není , tudíž si pospěšte a hlaste se na mailu lucrezia@seznam.cz
a to je tak pro tentokrát vše.

S pozdravem

Tonda Maceček

Ve Znojmě 27.4.2012

 

 

Připravujeme Leden, Únor 2012:

 

Lucrezia čerstvě v Novém roce zdraví své příznivce a to už pěkných 12 let. Tak co blbnou s nějakou Edicí deset let s Lucrezií, napadne asi kdekoho. Ale mohu vás ujistit, že žádná edice 12 let s... nebude. A protože se nám pěkně rozjíždí ta desetiletá, i vy naše zbrusu nové písničky pozitivně kvitujete na You Tube a začínáte si o ně říkat už i na koncertech, rozhodli jsme se v ní pokračovat. Nehledě k tomu, že v různých fázích tvorby a nahrávání je několik dalších nových výtvorů, které by asi bez této edice počaty nebyly.  Nejnovějším počinem, je před pár dny  čerstvě nasazená, tématická píseň "Za čest a pro slávu" s velmi povedeným, alespoň pro mě, obrazovým ztvárněním. Opět v režii neumdlévající Moniky Baštové, která jenom pro tenhle rytířský song vytvořila čtyři rozdílné verze klipu. To aby bylo z čeho vybírat. A materiálu má prý připraveno na několik dalších. Ve svých pařátech už má další, tentokrát veselou píseň s názvem " Šel voják, šel kolem" To je ta dobrá zpráva. A teď ta špatná. Slibuje, že to nebude, díky náročnosti realizace, dřív než za půl roku. Tak horký to snad nebude.

      Abych to shrnul, kdyby bylo „klipování“ svěřeno do obratných rukou jenom mě a Jiřímu, občas Janě, tak jsme, myslím, s celou edicí skončili už při třetím, čtvrtém pokusu.

      Jak je patrno už i z názvu nově nasazené skladby "Za čest a pro slávu“, silně evokuje naši asi nejznámější písničku " Za Boha, za žold a za viru". Musím se přiznat, že bylo mým cílem tematicky i názvem tam navázat a nevylučuji, spíše s tím počítám, že bude i další pokračování, takové té rytířské kroniky… "Za něco…“ Ale i to, záleží na vašich ohlasech. Neboť pro Vás především jsou naše písničky určeny.  V Edici 10 let s Lucrezií, rozhodně.  Nebojte se, nám se líbí také.

Tak tentokrát to bylo jenom o nekončící edici 10 let s…. Uvidíme co příští měsíc.

 

S pozdravem i za celou Lucrezii

Antonín Maceček

Ve Znojmě dne 7.2.2012

 

 

Připravujeme Prosinec  2011:

 

Letos naposledy . Předem bych chtěl poděkovat všem, kteří s Lucrézií byli po celý rok v kontaktu. Všem kteří nás máte rádi, kteří nám pomáháte a držíte palce naší hudební dráze. Že naše úsilí není marné jsme se přesvědčili na festivalu Zahrada v Náměšti na Hané, kde jsme si uhráli diváckou cenu Krtka. To svědčí mimo jiné i o tom, že naše snažení občas padne i na úrodnou půdu, což je krásné a povzbuzující do dalších našich hudebních aktivit. Ještě jednou tak děkuji vám, kteří jste pro nás hlasovali. To za Lucrezii. Osobně bych chtěl poděkovat všem členům souboru, za to, že to se mnou táhnou, někteří, téměř všichni, už přes deset let od samého začátku. Jirkovi Stritzkovi, že to se mnou zvládá a ochotně pomáhá ve všech hudebních iniciativách, Janě Vojáčkové a Ivě "Burdové" Landové za ochotu neustále se se mnou otravovat při nahrávání nových písní. Mildovi Kratochvílovi, mimo jiné i zato, že za námi i s námi jezdí vystupovat téměř přes celou republiku, což taky nemá právě jednoduché. A v neposlední řadě i našim dvěma novým členům, Vaškovi Soukupovi a Kuldovi, že do toho s námi šli a že i jejich zásluhou jsme letos obdrželi prestižní divácké ocenění v Náměšti na Hané. Panu Kučovi, že pro nás natočil několik úspěšných videoklipů. Monice Baštové za nekonečné stovky hodin, jež věnuje vytváření obrazového ztvárnění všech našich písniček z poslední doby v edici 10 let s Lucrezií. Včetně té vánoční, zatím poslední a velmi povedené "Jak hvězda nad Betlémem". Milanu Tesařovi, za to, že i tenhle druh muziky má občas šanci se prezentovat v rádiích.Taktéž Petru Vytopilovi za pomoc s písní "Tir naM Béo" , Přemyslovcům a všem dalším šermířským skupinám a pořadatelům, jež si nás zvou na své akce. A městu Znojmu za vstřícnost a podporu naší činnosti.
   A co nového? Co připravujeme? Nová vystoupení, nové písně a nové CD jež je připraveno pro vás na první nebo druhé nebo...ale to snad , čtvrtletí, roku 2012. O tom však až v lednu.


Šťastné a veselé prožití všech vánočních svátků a mnoho úspěchů do nového roku.
za sebe i Lucrezii

Antonín Maceček

Ve Znojmě 21.12.2012

 

 

Připravujeme Srpen - Září  2011:

 

Lucrezia Borgia v červenci absolvovala festival Zahrada v Náměšti na Hané, kde se zúčastnila hudebního klání soutěže o Krtka. Když zahrada, tak jak by se hlavní cena měla asi jmenovat, že? Na výchozí startovní čáře stanulo nějakých 300 hudebních souborů. No zvládli jsme to a Krtka máme. Z tří set být třetí, to vypadá dobře, ?
Taky se nám vdala Iva Burdová a teď už je Iva Landová. No on ten Daniel L. byl vždy její velkej hudební vzor. Ale chtěl bych prozradit tajemství, Landu zpěváka si nebrala, ale Landu docela úplně jiného. Tvrdí nám, že svou první velkou lásku. Takže jim za Lucrezii přejeme hodně štěstí.
Dále proběhl moc pěkný koncert na Rozkoši . Ryze šermířská záležitost. A bylo pro nás jako hudební skupinu moc příjemné ,zaseknout písničku uprostřed a opájet se pocitem kterak posluchačstvo dozpívává za vás. Je to pěkné zjištění, že některé naše písničky už si začínají žít vlastním životem.
V nejbližší době 9.září nás čeká Znojemské historické vinobraní na kterém Lucrezia Borgia vystoupí v rockové podobě, to aby i ve Znojmě věděli, že se i u Lucrezie děje občas něco nového. Pro tuto znojemskou mega akci jsme složili a natočili zbrusu novou píseň s příznačným názvem "Královské vinobraní" a taktéž ji zařazujeme do edice 10 let.
Pro všechny, kteří se zúčastnili natáčení klipu "Zvedněte rytíři korbele", dobrá zpráva. P. Kuča (režisér) přislíbil v srpnu předběžnou verzi našeho společného díla.Tony

Ve Znojmě 22.8.2011

 

 

Připravujeme Červenec  2011:

 

Lucrezia Borgia v červnu absolvovala Itálii, doufejme, že úspěšně. A nyní v rozšířené sestavě finišuje na finální podobě nového programu, který určitě hodně překvapí naše věrné příznivce, doufejme, že příjemně a který bude mít svoji premiéru na megafestivalu "Zahrada" v Náměšti na Hané. První koncert se uskuteční v sobotu v 13,00 hod a druhý proběhne soutěžní formou v klání o diváckou cenu Krtka v neděli v 11 hod dopoledne. Budete-li náhodou na tomhle báječném festivalu, můžete se na nás přijít podívat a budeme-li se vám líbit, nás i podpořit.
A definitivní sestava téhle té s nadsázkou , řekněme Rockrézie? Janča Vojáčková, zpěv, šalmaje atd. Ivuška Burdová (zatím ještě, ale už na dlouho) zpěv , šalmaje, ale nově i klávesové nástroje, Jirka Stritzko - kytary, mandolíny, cistra, zpěv a nově řádně přitvrzená el.kytara, Já hraji stále na to stejné kytary atd. Naši noví členové , úžasný bubeník Burana Orchestr a dalších mnoha souborů Kulda (je to tajné, jinak se jmenuje Michal Dostál ale dělejte, že to nevíte) a benjamínek kapely je mu jenom něco přes 40, baskytarista Vašek Souček , který vlastní certifikát na nejdelší vlasy v republice. Délka drahně tak 150 cm. Když nic jiného, tak to se musí vidět. Ale vlasy sem, vlasy tam, vy stejně přijdete poslouchat. Oba od Jihlavy a oba už s námi získali ostruhy v Itálii. Milda Kratochvíl,pro zaneprázdněnost s námi v této podobě Lucrezie zatím nevystupuje. To je asi zatím to nejdůležitější co nás čeká a co jsem měl na srdci.

 

Antonín Maceček

Ve Znojmě 28.6.2011

 

 

Připravujeme Červen  2011:

 

A jsme skoro v polovině roku. Odbyli jsme si křest písničky z Edice 10 let „Markytánka“ na hradě Helfštýně a nyní se kapela připravuje na turné do Itálie. Co se novinek týká, vyšel v časopise Folk článek , kde Tony bilancuje desetiletou historii Lucrezie Borgie. Pokud jej nemáte v tištěné podobě, můžete si jej přečíst na našich stránkách www.borgia.cz v sekci „Media“. Další novinkou je, že se bude vdávat naše zpěvačka Ivuška Burdová. Ale vzhledem k tomu, že její velký den bude až v červenci, nechám si podrobnosti až za měsíc.

 

Za lucrezii Borgii

 

Jirka Stritzko

 

Ve Znojmě 1.6.2011

 

 

Připravujeme Květen  2011:

Tentokráte jen krátce.

Stále připravujeme rockovou verzi vystoupení a zvolna finišujeme.

Čeká nás muzejní noc, hrad Helfštýn a probíhá příprava na příští měsíc, kdy jedeme koncertovat do Itálie.

Tonda začal pracovat na Zpěvníku posledního 2CD – Valpuržina noc.

 

 

Za Lucrezii Borgii

 

Jirka Stritzko

 

Ve Znojmě 14.5.2011

 

 

Připravujeme Duben  2011:

 

Přeji všem krásný aprílový měsíc…

   Naším hlavním tématem je i nadále zkoušení a příprava rockové varianty „Valpružina noc“. Přesto, že proběhly  personální změny na postu baskytaristy, dál zkoušíme o sto šest. Počítáme, že koncem dubna bysme to mohli po muzikantský stránce mít připravené. Toť zatím vše.

 

Mějte se hezky

Za lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě 1.4.2011

 

 

Připravujeme Březen  2011:

 

…A máme tu březen…

   Ještě je trochu klid před bouří, ale termíny koncertů a akcí už se začínají pomaloučku plnit. Což je samozřejmě pro nás dobře. Aspoň se k Vám dostanou novinky, které právě připravujeme. Pracujeme na sehrání nových písniček a to, jak už jsem psal, v trochu rockovějším hávu. Až teprve na koncertech uvidíme, jestli jsme udělali dobře nebo šlápli úplně mimo. Zatím jsou reakce spíše pozitivního rázu, tak věříme, že Vás nezklameme.  Samozřejmě že nebudeme hrát jenom novinky, ale uslyšíte i staré osvědčené pecky, o které si píšete a na našich vystoupeních prostě musí zaznít. No.. ale… nechte se překvapit..

   Tak a teď zase hurá do zkušebny a učit se, učit se, učit se…

 

Přeji Vám příjemný den

 

 

Za Lucrezii Borgii

 

Jirka Stritzko

 

Ve Znojmě 2.3.2011

 

 

Připravujeme Únor  2011:

 

Vítejte v únoru.

   Marodění a poflakování  už nám skončilo, tak hurá do práce. Je potřeba nazkoušet nové písničky z Edice 10, zašít díry v kostýmech, vyměnit struny, které nám přes zimu trošku zrezavěly, prostě připravit se na nastávající sezonu. Uvidíme, co nám tento rok přinese, co se stane za změny a kam všude se zase podíváme.

   Mám - li shrnout, co nás čeká v únoru, tak hlavně to bude zkoušení a kromě toho si zahrajeme pár koncertíků. Jak nám půjde příprava nových písniček, které jsou pro nás trošku komplikovanější tím, že se zde nepoužívají pouze akustické nástroje, dám vědět za měsíc.

Mějte se fajn a držte nám palce

 

 

Za Lucrezii Borgii

 

Jirka Stritzko

 

Ve Znojmě 7.2.2011

 

 

Připravujeme Leden  2011:

 

   Ahoj všem. Tak jsme propluli do nového roku. Leden byl spíše odpočinkový, tak nějak jsme si všichni zamarodili a už se začínáme chystat na vše, co nám tento rok přinese. Do konce ledna si udělujeme volno, ale od února už začneme zase pracovat...

 

 

Za Lucrezii Borgii

 

Jirka Stritzko

 

Ve Znojmě 15.1.2011

 

 

Připravujeme Říjen, Listopad, Prosinec  2010:

 

   S hrůzou jsem zjistil, že jsme nějak opomněli doplňovat tuto rubriku. Já se spoléhal, že novinky napíše Tony, Tony zase že já, no a takhle to dopadlo. Co se dá dělat, stalo se. Doufám, že v příštím roce se nám to nebude stávat. Ale když už jsem se dal do psaní, dovolte mi, abych Vám za kapelu Lucrezia Borgia poděkoval za přízeň, popřál krásné vánoce a šťastné (nejen) vykročení do roku 2011.

Mějte se hezky a zachovejte nám přízeň.

 

 

 Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě dne 16.12.2010

 

 

Připravujeme září  2010:

 

   "Edice 10 let s Lucrezií" už začíná dávat své  první ovoce. Jsme rádi, že se Vám nové písničky líbí. Odpověď na nejčastější dotazy, kterýma nás častujete  z internetu i při koncertech je tato:  „Nové písně dosud živě nehrajeme, ale od října, jenom co skončí  koncertní kolotoč, na ně nastoupíme a příští rok už je budete znát i živého hraní“.

   Další, čtvrtá píseň, už je nasazena na YouTube a jmenuje se "Tír na mBéo", což je  v keltské mythologii název pro zásvětí (zemi věčného života). Kamery se tentokrát chopila naše Jana a klip pomohl vytvořit Petr Vytopil z historického šermu Přemyslovci. Tímto mu Lucrezia ještě jednou děkuje.

    Já vím, pokud to někdo počítá, máme už dva měsíce skluz, který by ale měl být někdy v říjnu dorovnán. Skluz  vznikl mimo jiné i tím, že jsme točili souběžně dva docela náročné nové klipy na dvě nové písně, "Zvedněte rytíři korbele" a "Noc před bitvou".  Opět ve spolupráci s šermíři a  krásnými markytánkami. Takže rytíři se mají opět na co těšit a to hned dvakrát. Kamery a režie se ujal opět p.Kuča, se kterým jsme mimo jiné natočili velmi úspěšný klip "Za Boha, za žold za víru", který má v této chvíli už přes 80 000 stažení, což je pro mě docela neskutečné číslo.

   Co dále. Září je pro Lucrezii měsíc docela akční. Jarmarky, vinobraní , středověké hostiny. Takže nás možná ještě někde i uvidíte na nějakém tom koncertu. Třeba  jako každoročně na Znojemském historickém vinobraní.

To je pro tentokrát vše.

 

Mějte se pěkně

 

Tonda Maceček

 

Ve Znojmě dne 3.9.2010

 

 

Připravujeme srpen  2010:

 

Zdravím. Co nás čeká v srpnu? Hlavně koncerty a natáčení klipu.

Edice 10  let s Borgií -  písnička Tir NaM Beo je nachystána, jen ji dát na You Tube. Problém je ovšem v mém kompu, který si postavil hlavu a nedokáže z pár fotek udělat klip tak, aby se to nekousalo. Na odstranění závady se pracuje, snad tedy již brzy…

Opět připomínám, pokud chcete vyhledat všechny písničky v Edici 10 let, nejjednodušší je do vyhledávače na You Tube zadat „edice 10 let“ a je to…

 

Mějte se hezky

Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě dne 16.8.2010

 

Připravujeme červenec  2010:

 

Vítám Vás v červenci.

Dovolené i léto je v plném proudu,  my pořád někde na cestách a tak opět jen krátce.

Konečně vyšlo 2CD Valpuržina noc.  Ještě ho musím dát do naší diskografie, hned si to píšu jako úkol. Úspěšně jsme se opět zúčastnili festivalu Zahrada 2010, kde jsme plánovali křest nového CD. Jak se ale nakonec ukázalo, nebyla k tomu vhodná příležitost, protože pořadatelé měli vše pečlivě naplánováno a nebylo to možné z časových důvodů uskutečnit. Nevadí, křest se provede jindy. Co se našich www týká, doplnili jsme další fotografie. Tímto samozřejmě děkujeme všem, kteří neváhali a fotky nám z různých akcí poslali na naši adresu lucrezia@seznam.cz. Koncerty které nás čekají najdete v sekci „Koncerty“, tak se podívejte, jestli nehrajeme zrovna někde poblíž Vás.

Edice 10 let s Borgií:

Nasadili jsme další písničku volně ke stažení v edici 10 let s Borgií – Lásce když přeje noc. Tady Vám poradím jednu fintu. Chcete-li vyhledat všechny dosavad nasazené písně, stačí, když do vyhledávače na You Tube zadáte „edice 10 let“ a mělo by Vám to ukázat všechny písničky.

 

Mějte se hezky

Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě dne 12.7.2010

 

 

Připravujeme červen 2010:

 

Tentokrát  narychlo v bodech:

1/ 23.6  v 19.45 na rádiu Proglas skorohodinka o novém 2CD Lucrezia Borgia "Valpuržina noc" 

2/ Festival "Zahrada " v Náměšti na Hané, kde se Lucrezia Borgia  zúčastní velkého hudebního klání o Krtka. Zde bude pokřtěna i Valpuržina noc.

3/ Byla nasazena na You Tube druhá píseň v Edici 10 let s Lucrézií a jmenuje se Markytánka. Další se připravuje, název ještě nemá.

4/ Čeká nás vystoupení v Olomouci, kde Lucrezia bude rozšířena o tradiční bicí soupravu, stejně tak na dalších koncertech, ale to vše při zachování stejného počtu hudebníků.

 

S pozdravem

Antonín Maceček

Ve Znojmě dne 5.5.2010

 

 

Připravujeme květen 2010:

 

 

Co nového...

 

 

   Doufám, že tentokrát už píši naposledy o tom, že 2CD Valpuržina noc vyjde a příští měsíc už si budeme vykládat o tom, jak se povedla a už budu reagovat na,  doufám, i Vaše ohlasy. Doděláváme booklet, bude poměrně náročný a obsáhlý na informace, nutíme všechny zpěváky i zúčastněné hudebníky, aby nám poskytli nějaké to foto, aby jste se mohli i Vy pokochat, kdo , že to s námi na projektu vlastně úřadoval. 20. května už bych měl mít na rádiu Proglas nějaké to povídání o CD proložené několika hudebními ukázkami z naší dlouho slibované novinky. Tak si to večer nezapomeňte pustit  v 19,17 hod  a  nalaďte si 107.2 FM.

   Také jsme rozjeli edici k 10ti. letům činnosti Lucrezie.  Každý měsíc bude na You Tube nasazena jedna nová píseň s rytířskou tématikou, včetně našeho amatérského videoklipu k ní, nikde dosud nepublikovaná, (ani na Valpuržině noci) jako by malý dárek Vám, co nás podporujete svojí přízní. Na rozdíl od rockové Valpuržiny noci, to budou písně opravdu echt akustické, jenom v našem klasickém obsazení, v podstatě navážeme na naše začátky, doufejme , že v kvalitnějším provedení. První písnička na duben s názvem "Tamboři" už by měla být na You Tube k poslechu. Na té květnové začínáme dělat. Právě se psychicky připravuji otextovat Jiřího melodii. Zatím chce, aby tam bylo jdou rytíři jdou, tak uvidím, kam dojdou.  A Vy, v květnu z  toho vidíte, že to fakt budou horké novinky.

 

Taky jsme vítězně prošli  finále konkurzu na festival "Zahrada" v Náměšti na Hané, takže se spolu můžeme setkat i na tomto megafestivalu, kde se budeme účastnit klání o "Krtka".  Tj. hudební bitva asi dvaceti vybraných souborů. Tak doufám, že nepropadneme.

Mějte se pěkně a držte nám palce ve veškerých naších iniciativách.

 

 

S pozdravem

Antonín Maceček

Ve Znojmě dne 5.5.2010

 

 

Připravujeme duben 2010:

Tak. Po téměř dvouletém intenzivním hudebně-pracovním zápřahu, který započal už někdy v lednu roku 2008 a o jehož náročnosti jsem neměl v jeho prvopočátcích ani zdání, Vám Lucrezia Borgia předkládá svůj, co do obsahu, bezkonkurenčně největší opus „Valpuržina noc“. Folk-symfonicko-historizující-metalovou operu o dvou dějstvích.

Ovšem pro prvotní impuls bychom museli zajít ještě daleko dříve. Duben 2005. Tehdy mě v novinách zaujal článek profesora Stanislava Jugy, rektora Karlovy university, „Skoky přes oheň“, doprovázený starou holandskou rytinou, zde také přetištěnou, pojednávající právě o Valpuržině noci, mimo jiné i z úhlu pohledu pohanských rituálů, kdy poslední dubnové noci, (prý nejtenčí hranice mezi pozemským světem a zásvětím) dochází ke spojení Bohyně Země a Boha Slunce, z něhož vyvěrá mimořádná přírodní síla.A právě to byl ten impuls, který mě zaujal natolik, že jsem se danému tématu začal intenzivněji věnovat.Vlastně pět let, doslova a do písmene, od prvotní myšlenky, k výsledné, téměř šedesátiminutové hudební koláži, inspirované přehršlí různých hudebních žánrů, nyní dovedené snad do úspěšného finále, s účastí mnoha hostujících hudebníku a zpěváků, z téměř celé Moravy. Znojemska, Valašska, Brna, výkvětu jihlavské rockové scény, v případě Honzy Klímy a Milana Schelingera i z Prahy.

Výběr hostujících zpěváků rozhodně nebyl náhodný. Všichni jsou osobnostmi, na jejichž tvorbě jsem se hudebně kdysi utvářel, vyrůstal a jichž si dodnes nesmírně vážím. Zdeněk Kluka, Milan Schelinger, Franta Segrado, Roman Dragoun. Proto je pro mě velkou ctí, že mé pozvání ke spolupráci přijali a pomohli mi tak naplnit jeden z mých snů. V případě Romana Dostála a Honzy Klímy je to samosebou trochu jinak. Ti jsou se mnou spřízněni generačně. Ovšem Roman je pro mě interpretem, s velmi zajímavou barvou hlasu a výrazu. A Honza Klíma, nepřehlédnutelný fenomén a živel historizující hudební scény, scény k niž se řadí i Lucrezia Borgia. Tedy kdo jiný když on.

Původní záměr rozhodně nebyl dělat tak rozsáhlý projekt a už vůbec ve formě 2CD a ke všemu v dnešní době. Ale vše vyplynulo až ze situace, kdy máte ve studiu tak úžasné hosty a Vám je líto, že je můžete použít třeba jen do jedné písně. A protože Lucrezia Borgia už několikrát plánovala projekt v rockovém duchu a rockeři to bezpochyby všichni jsou, tak proč toho nevyužít nyní. Písničky připraveny byly už z dřívějších dob, nehledě k tomu, že mnohé z písní na druhém CD „Rytířské elegie“, už drahně let znají příznivci Lucrezie  z akustických koncertních verzí.

     Druhá část projektu CD „Rytířské elegie“ ,je náš hold, jak už je z názvu patrno, těm kteří nás na naší desetileté hudební dráze nejvíce podporují svojí přízní. Všem milovníkům rytířské romantiky a historie, všem těm, odkud i Lucrezia Borgia kdysi vzešla, těm, kteří se mečem i rádi ohánějí. Písně jsou to burácející, divoké za zvuku hodně nabroušených kytar a uvřeštěných šalmají.

 

Tak vzhůru do boje.

 

Antonín Maceček

Ve Znojmě 1.4.2010

 

 

 

Připravujeme březen 2010 (pokračování):

   Tak "Valpuržina noc" je již kompletně natočená, smíchaná. Rádi bychom, aby vyšla přesně v den na Valpuržinu noc, což je 30. dubna.

Hosté, se kterými jsme to nakonec dotáhli do finále, jsou. Franta

Segrado, Zdeněk Kluka, Roman Dragoun, Milan Schelinger, Roman Dostál a Honza Klíma z Gothardu.

   Projekt vyjde ve formě 2CD první CD "Valpuržina noc"

folk-symfonicko-historizující-metalová opera o dvou dějstvích, vycházejících z pohanských magických rituálů, kdy poslední dubnové noci (prý nejtenčí hranice mezi pozemským světem a zásvětím) dochází ke spojení Bohyně Země a Boha Slunce, z něhož vyvěrá mimořádná přírodní síla.

   Valpuržina noc je v dávném magickém výkladu považována za bujarý rituální

obřad, při němž se divoce holduje všem pozemským rozkoším. Jídlu, pití,

tanci, sexu. (v případě našeho díla, i mystice) Druhé CD s názvem "Rytířské elegie“, je náš hold, jak už je z názvu patrno, těm, kteří nás na naší desetileté hudební dráze nejvíce podporují svojí přízní. Všem milovníkům rytířské romantiky a historie, všem těm, odkud i Lucrezia Borgia kdysi vzešla, těm, kteří se mečem i rádi ohánějí. Písně burácející za zvuku hodně nabroušených kytar a uvřeštěných šalmají. Nelekněte se.

A jako bonus na závěr, pro soubor netypický, společný šanson všech zúčastněných, výše zmíněných hostů.

 

   Lucrezia Borgia letos slaví deset let svého trvání, počínaje dubnem, bude nasazovat k volnému stažení, po dobu deseti měsíců, na You Tube, každý měsíc jednu novou píseň, která nikdy nevyšla na CD, ve formě amatérského videoklipu, a jako dárek nabízí Vám, svým příznivcům možnost se na jeho ztvárnění obrazově podílet. Počet různých verzí každé písně může být neomezený.

Kontaktování na Lucrezia@seznam.cz

 

S pozdravem

 

Tonda Maceček

Ve Znojmě dne 21. 3. 2010

 

 

 

Připravujeme březen 2010:

Čauky, točíme, točíme a točíme, jdeme do finále…

 

Za Lucrezii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě 10.3.2010

 

 

Připravujeme únor 2010:

Zdravím od Lucrezie,

 

tak tu máme únor. Už teď vidím Jiřího, jak si stěžuje , že neví o čem psát, když se vlastně nic neděje a s největší pravděpodobností by Vám asi popřál pěknýho Valentýna, možná by si vzpomněl i na Hromnice. Nu což činím za něj a zkusím tedy popsat to nic co se neděje. Ale on má vlastně pravdu, pro něj se toho moc neděje, protože kromě toho, že ho tahám do studia  aby nahrál nějaký ty elektrický kytary, cistry, varhany, keybordy, piána, mandolíny, akordeony, perkuse,akustické  kytary a zazpíval nějaký ty vokály, se asi nudí. Samosebou to netočí jenom sám. I naše Janča je ve studiu pečená vařená, hromady šalmají, cornamuz, fléten, píšťal, zpěvů, to všechno zase leží na jejích bedrech.  Ivuška se zase tuží při skvělých sólových partech, protože tento projekt je o poznání větší nářez, než kdy kdo od Lucrezie mohl očekávat. A samosebou Milda, kluci z mého dalšího souboru Burana Orchestr.

No prostě každý pomáhá seč může. Já to mám o něco složitější ale to už je vlastně  moje povídání o opeře s názvem "Valpuržina noc" Jak jsme se už určitě dříve zmiňovali, jedná se o 2.CD s více než 30. písněmi.

Máme za sebou celý leden po různých hudebních studiích. Jak už ve Znojmě, tak v Jihlavě a ve finále v Indies v Brně, kde to sypeme dohromady. No snad už dosypáváme. Nutno dodat, že to je jeden z těch hodně velkých projektů i na celorepublikové poměry a že na něm nepřetržitě Lucrezia pracuje už téměř dva roky. Čímž nechci aby to působilo nabubřele, spíše je to takový povzdech. Protože ani náhodou jsem v začátcích netušil, co rozjíždím (možná je to tak i dobře) a vlastně se divím , že se nám tohle megalomanské sousto už pomalu daří dokončovat. Více než 40 hudebníků ze Znojma, Jihlavy a okolí.

Muzikanti ze znojemských rockových kapel, cimbálovek, dechovek, country souborů, symfonický orchestr a navrch plejáda nejznámějších moravských zpěváků včetně i nějakých jmen z Prahy.

Nyní zbývá dodělat poslední dvě skladby, pár sborů , některé sólové party, domíchat, všechno to seřadit do jednoho celku a přes sto minut muziky se může vydat na cestu k Vám.  Kdy? předpoklad je, že duben by mohl být ten správný měsíc.

 

 

S pozdravem Antonín Maceček

 

Ve Znojmě 1.2.2010

 

 

Připravujeme leden 2010:

   Vítejte v novém roce. Tentokrát budu velice stručný, protože hraní na leden zatím nemáme žádné, ale o to víc se pracuje na novém 2CD, o kterém jste si mohli počíst v prosinci. A jak jsem napsal,  budu stručný a tak tohle je za leden vše.

 Mějte se hezky

 

Za Lucrezii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě 10.1.2010

 

 

Připravujeme prosinec 2009:

   Tak Vás zdravím naposledy v tomto roce. Přijde mi to jako včera, když jsem se rozplýval nad tím, že končí prázdniny a bác ho,  je tu konec roku.  Čekají nás adventní koncerty a příprava programu na příští rok, který bude pro nás jubilejní – budeme slavit 10 let od našeho vzniku. Co dále?  Je to neuvěřitelné, ale i Tony vylezl z brlohu a dokonce sesmolil pár řádků o tom, co že vlastně v tajnosti ve studiu neustále točí. Zde si to můžete přečíst v originále:

Jak pokračuje nahrávání folkmetalové opery  "Valpuržina noc."

Celý listopad jsem strávil  při míchaní a nahrávání 2CD Valpuržina noc ve třech studiích najednou.  V Jihlavě ve studiu Showrock, kde se nahrávaly všechny rockové party, basa, kytary, bicí. Ve Znojmě, ve studiu Lucrezia Borgia, kde se točily všechny akustické a dobové nástroje, včetně několika písní, pro jejichž natočení byl  sestaven i symfonický orchestr. A konečně v brněnském studiu Indies, kde se vše soustřeďovalo, kompletovalo, míchalo a kde své pěvecké party nahráli naši hosté, Roman Dragoun, Zdeněk Kluka (Progres 2, Čankišou, Futurum) a Roman Dostál(Oboroh). Pokračování bude v lednu, kdy se dalších pěveckých postů ujmou Franta Segrado a Milan Schelinger (Jiří Schelinger Revival)a kdy vše, doufejme, dotáhneme už konečně do  úspěšného finále.

Přátelé a to je letos vše.  Přeji Vám všem hezké vánoce, veselé oslavy Silvestra a šťastné vykročení do dalšího, doufám, že úspěšného roku.

 

Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě 2.12.2009

 

 

Připravujeme listopad 2009:

   Tentokrát velmi krátce. Vše z listopadu se obětovalo pro práci na novém, rockovém  CD. Takže studio, míchání, opravy, nahrávání, aranže atd. Víc psát nebudu, protože bych si jen vymýšlel a to nechci.

Mějte hezky, příště snad víc.

 

Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě 1.11.2009

 

 

Připravujeme říjen 2009:

     Vítám Vás v říjnu… 

   Období vinobraní, opožděných dovolených a samozřejmě i zahájení školního roku máme za sebou a jdeme do podzimu. Co nás kromě teplejšího oblečení čeká?  Především je to studio. Skoro všechny koncerty byly přesunuty na jiný termín, protože během října musíme všechno natočit tak, aby se v listopadu začalo už jen míchat.

   Jak jste si jistě všimnuli, konečně se kategorie „Diskografie“ změnila na  „Diskografie, Texty, Akordy“ a začínají se zde objevovat zpracovaná CD. Pojali jsme to tak, že si zde můžete stáhnout a vytisknout celou desku, včetně obsahu všech písniček. Původní záměr byl sice trochu jiný a to udělat ke každé písničce, tedy přesněji řečeno ke každé mp3, text a akordy zvlášť, ale nakonec vyhrála tato varianta pro svoji jednoduchost a kompletnost. Pracujeme i na dalších CD, ale jde to pomalu, ovšem kdo si počká, ten se dočká…

   A to by tak mohlo být asi všechno z našich nejbližších plánů. Ahoj a běžte pouštět draky nebo si třeba pusťte nějaké naše CD.

 

Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě 1.10.2009

 

 

Připravujeme Září 2009:

     A máme po prázdninách… 

   V září nás čeká Znojemské historické vinobraní (pro neznalé je to největší akce tohoto druhu v české republice), zahrajeme si v Polné,  v krásném prostředí  Lázní Velichovka atd. viz sekce „koncerty“. Tonda stále pracuje na novém rockovém projektu Borgie. Pokud to dopadne dobře a vyjdou mu i hosté, které by tam rád měl, bude to zřejmě hodně zajímavá deska. Dobrá zpráva je ta, že zatím nikdo z oslovených se vysloveně nevyjádřil záporně, že by to točit nechtěl. Tak držme palce…

   Jak jsem psal i minulý měsíc, pokračujeme na zdokonalení našich internetových stránek. Po grafických úpravách nyní přichází na řadu i vyslyšení vašeho přání -  Texty a akordy k našim písním. Ovšem při tom počtu písniček to samozřejmě nebude hned. Postupně se tam začnou objevovat, ale kdy tam bude všechno se neodvážím odhadnout. Je toho fakticky moc. Ale nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme, chce to jen čas a nakonec se dílo podaří.

   Mějte se hezky a z veselou myslí vkročte vy nebo Vaše robátka do nového školního roku.

 

Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě 1.9.2009

 

 

Připravujeme Srpen 2009:

     Nazdar lidi. Prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny  a co nás tedy čeká? Holič, Znojmo a ještě další akce, které nejsou úplně na 100% potvrzeny. Průběžně budu doplňovat. Tonda pořád pracuje na novém CD a mezi tím sbírá meruňky.

   Stále  se rovněž pracuje na zdokonalování našich stránek. Teď se spíš soustředíme na dotažení grafiky. Pokud máte nějaký nápad, čím bysme mohli naše stránky obohatit, neváhejte, sem s ním.

   A to je zatím vše. Pokud jste dočetli až sem, víte vše podstatné. No  a teď se zase můžete jít koupat, slunit nebo si dát pivko na zahrádce. Když máme to léto, ne? Mějte se hezky

 

Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě 3.8.2009

 

 

Připravujeme Červenec 2009:

   …A máme tady prázdniny. Letošní léto je sice uplakané, ale to nic nemění na tom, že dlouho očekávaná doba prázdnin a dovolených už  je konečně tady. Kapela se právě vrátila  z Itálie, kde hrála na festivalu ve městě Trento. No a já musím zase poděkovat Jirkovi Krumpachovi, že za mě zaskočil, protože mi pracovní povinnosti nedovolily zúčastnit se. Tak a co nás v červenci čeká?

   Uvidíte a uslyšíte nás v Náměšti na Hané na festivalu Zahrada, v Táboře na Kozím hrádku, několikrát ve Znojmě v rámci festivalu „Hudba v ulicích“ a na dalších akcích, na které se můžete podívat v sekci  Koncerty.

   Stále se pracuje na zdokonalování našich stránek. Jednou z posledních novinek je i odkaz na stránky pořadatelů, kde najdete více a detailnější informace o pořádaných akcích. Pokud tyto řádky čte některý z pořadatelů, od kterého nemáme odkazovou adresu, neváhejte, napište nám, doplníme, ať se o Vaší akci ví.

Mějte se nádherně a snad se uvidíme na některém z našich koncertů. Přeji Vám krásné léto.

 

Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě 1.7.2009

 

 

Připravujeme Červen 2009:

Ahoj všem,

Je tu červen a jedeme na plno. Málo času, tedy ve zkratce:

-Z koncertů Žďár, Olomouc, turné Itálie a další.

-Tonda dodělává poslední úpravy na rockové desce.

-Změnil se design našich webových stránek.

Příště snad víc a ne tak stroze.

 

Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě 5.6.2009

 

 

Připravujeme Květen 2009:

Vítejte v květnu,

   Duben je pryč a sezóna začíná být v plném proudu. Tento měsíc máme zatím potvrzené koncerty:

1.5. Znojmo - Čajovna

9.5. Stránčice - Mračení

16. Brno – Den muzeí

22. Znojmo  - Rotundy sv. Kateřiny (pokračování akce dne muzeí).

   Tonda se teď pro změnu pustil do točení s Buranou ( viz. http://www.burana-o.cz  ), dodělávají desku, kterou kvůli Borgii nestíhal.  Ovšem tvrdí, že „rocková“ Borgia,  bude ještě letos v létě točit promotion videoklip. Studiová míchačka včetně masteringu  je domluvena na  listopad a 2CD by mělo s definitivní platností vyjít letošního roku na vánoce.  No, uvidíme…

A to je všechno, co vím.

Mějte se fajn, pište, mailujte a užívejte si „jaroléta…“

 

Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě 1.5.2009

 

 

 

Připravujeme Duben 2009:

Nazdárek lidičkové,

Konečně je tu duben, nebo jestli chcete Apríl. Jaro nám sice potichoučku, ale přece jen už klepe na dveře. Země se otevírá a je nejvyšší čas vyvětrat kostýmy, umýt auto, nasadit letní gumy, naskákat do něj a hurá zase na koncerty. V dubnu máme potvrzeny zatím tři, ale to všechno se ještě může změnit. Kdykoliv Tonda za mnou přijde, vždycky nějaké další donese.

Co nás tedy v dubnu čeká?

11. dubna si zahrajeme ve Znojmě na náměstí TGM, kde se budou konat tradiční velikonoční trhy. Bude postavena tribuna a hrajeme přes aparát.

25.dubna se uvidíme na Libušíně. Snad nám vyjde počasí a nebude tam tolik blata jako vloni.

29 dubna si zopakujeme koncertík v trošku komornějším prostředí – ve znojemské knihovně.

Tonda stále věnuje spoustu sil a energie do natáčení s „rockovou Borgií“ Písniček už  bude na 2CD, sám jsem zvědav na výsledek. A přesto, že se tohohle projektu nezúčastním, držím z  povzdálí palce.

A to je všechno co vím a co by měla být pravda.

Užívejte si jara a za měsíc ahoj

 

Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

Ve Znojmě 31.3.2009

 

Připravujeme Březen 2009:

Ahoj lidičkové,

  BŘEZEN – Sdělit co nového v kapele si i tentokrát vzal na starosti  Tony, tak se můžete těšit na informace přímo od zdroje :

 

Dopis do Folk Country

CD je natočené, vlastně dvoj CD. Mělo se míchat u Broňka Šmída v Indies celý květen, ale protože se najednou zmátořila Burana, a nové CD chce mít už u Juppa na Zahradě, začala horečně natáčet a tak ten květnovej termín míchání přepouštím Buraně, jinak by neměla šanci to stihnout. Pokud Burana stihne dobře v květnu smíchat, tak hned nastoupí ta Lucrezia, či ROCKrezia :-)a uvidí se co dál, jak bude Broněk zasekanej abychom to dotáhli všechno do finále. Kvůli tomu všemu jsem celej projekt v živým provedení zarazil, musel dokonce i zrušit nějaký předdomluvený koncerty, protože v tomhle spěchu by to byl paskvil a tak na koncertní podobě budeme makat po sezóně na podzim, alespoň lépe stihneme promotion a sponzory, kteří budou v tomto megalomanském blázinci dost potřební. Tedy v to tajně doufám. A navíc ta krize....jak se všichni teď třesou. Tak si myslím, že nic tak moc neuteče. A taky chci ještě v tom spektáklu nějaký zajímavý hosty na zpěv, aby to bylo pestřejší.

Tonda Maceček

20.3.2009

 

 

 

Připravujeme Únor 2009:

Ahoj lidičkové,

  ÚNOR – Sdělit co nového v kapele si tentokrát vzal na starosti  Tony, tak se můžete těšit na informace přímo od zdroje…

 

Jirka

 

 

 

Připravujeme Leden 2009:

Vítejte v novém roce.

   Ještě než se rozepíšu tak mi dovolte, abych Vám popřál, aby tento rok byl úspěšný a nepřinesl Vám žádné zklamání, nemoce a další fujtajbly. Prostě všechno nej. To stejné přeji i ostatním členům a hostům, kteří se motají kolem kapely Lucrezia Borgia. Ono to vypadá jako řečnická otázka, ale když si sečtete kdo všechno už se podílel na natáčení nebo při koncertech, zjistíte, že už je to pěkná řádka lidí. Tak ještě jednou, všem hodně štěstí a díky.

   Oficiality bysme měli za sebou a co nás čeká? Leden by měl být z hlediska koncertů klidnější. Ovšem z hlediska nahrávání klidný rozhodně nebude. Tony je neustále zavřen v nahrávacím studiu a tvoří a tvoří a tvoří. Abych se přiznal, už začínám být sám zvědav co vytvořil. Zatím ho ale nebudu rušit v jeho tvořivosti zvědavými otázkami. Co bude chtít, sdělí, co ne, nechá si jako překvapení.

   Dále bych chtěl v lednu trošku poopravit naše stránky. Snad se to v brzkém termínu podaří a bude to ku prospěchu věci.

   A to by mohlo být zatím asi vše. Mějte se krásně, pište nám a máte-li z našeho koncertu nějakou fotku, pošlete ať ji můžu přidat do naší fotogalerie.

 

Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

 

Ve Znojmě 5.1.2009

 

 

 

Připravujeme Prosinec 2008:

Vítejte v prosinci

                A je to tady - jdeme do finále roku 2008. Tonda už ani nevystrkuje hlavu ze studia. Kromě toho, že si jednou za týden zajede nakoupit nějaké jídlo už ani neví, jestli je venku den, noc, prosinec či jiný měsíc. Zná jen studio, koncerty a skládání ! (Jen doufám, že nám z toho chlapec dočista nezblbne…)

                A kapela jako celek? V prosinci nás samozřejmě čekají nějaké ty adventy, studio a další radosti. Pomaloučku už začínají naskakovat koncerty na příští rok, tak pokud si tyhle řádky čte nějaký pořadatel, radím, zavčas si zamluvte termín.

                Tak, kamarádi, dovolte mi, abych se s Vámi v tomto roce rozloučil. Popřeji Vám za celou Borgiu zdárné zvládnutí vánočního kolotoče, hodně fantazie při vymýšlení dárků a vesele a bezpečně prožitého Silvestra.

Mějte se hezky, užijte si nastávajícího vánočního času a pokud ne při adventech, tak v příštím roce ahoj

 

Za Lucrezii Borgii

 

Jirka Stritzko

Znojmo 1.prosince 2008

 

 

 

Připravujeme listopad 2008:

Ahoj lidičky

Všem se omlouvám, za absenci novinek. Chyběla inspirace, chuť, nápady, no prostě jsem se poflakoval a nevěděl co napsat o kapele nového.

Tak aspoň trošku:

Tonda pracuje na projektu „rockové“ Borgie. Sedí ve studiu a nahrává a nahrává.

My ostatní se tak trošičku poflakujeme a užíváme si nezvyklého klidu, který ale už brzy skončí a začne hraní.

Začíná to již příští týden a pěkně plynule přejdeme do adventů a vánoc.

Zatím jsou potvrzené jen koncerty, které jsou v rubrice „Koncerty“. Co naskočí jako další, samozřejmě připíšu.

Toť zatím vše a slibuji, že příště napíšu víc.

 

Mějte se hezky

 

Za LB

 

Jirka Stritzko

13.listopadu 2008

 

 

 

Připravujeme září 2008:

A máme po prázdninách !

 

3/5  kapely pláčou a řadí se do semknutých řad nás, pracujících! Zbývají vzpomínky na dovolené, cestování, koupání, prostě na léto. Čeká nás vinobraní, podzim a vánoce. Ale nebudeme předbíhat, na všechno se dostaneme pěkně postupně.

 

A jako vždy ohlédnutí. V srpnu jsme si zahráli ve Štěměchách, na Keltském festivalu na Veveří, Holiči (Slovensko) nebo třeba na Mohelnickém dostavníku. Krásné akce, skvělé publikum, bude zase dlouho na co vzpomínat.

 

Dále jsme nechali  upravit naše stránky www.borgia.cz  a přidali složku „Fórum“, kde si s námi můžete psát. Vyzkoušejte, Tonyho už určitě svědí prsty na odepisování.

 

A co nás čeká ? Co je potvrzeno, najdete v kategorii „Koncerty“. Největší akce ze všech je asi Znojemské historické vinobraní.  Jo a když jsme u toho vinobraní, podíváte-li se na oficiální stránky znojemského vinobraní  www.vinobraní.cz , objevíte tam i naše fotky. Dále, ani nevíme jak, jsme se objevili v časopise Katka. Jakmile ho seženu, ofotím a přidám do kategorie média, ať se můžete také podívat.

 

Mějte se hezky

 

Za Lucrezii Borgii

 

Jirka Stritzko

2.9.2008

 

 

Připravujeme srpen 2008:

Vítejte v srpnu

 

Prázdniny, plavky, koupačka, grilování, táboření a festivaly, festivaly, festivaly. Je to Vaše hodnocení prázdnin? Ano? Tak naše moc ne. Nás se spíše týkají ta poslední, stejná tři slova. Co tedy bylo?

 

                V červenci jsme se opět podívali do Jindřichova Hradce, kde jsme hráli na festivalu Folková růže. Návštěvnost i nálada byla jako vždy perfektní. Kdo byl, jistě potvrdí. Dále jsme měli třídenní koncert v rámci „Znojemského hudebního festivalu“. Poslední z absolvovaných festivalů byl ve Valašské Bystřici. (To je tam, kde jsme točili i vánoční videoklipy). A jako každý srpen, už tradičně jsme zahráli koncert ve Znojmě na Slepičím trhu alias Na dvorečku. Ještě se vrátím k festivalu ve Valašské Bystřici. Toník nám připravil další, z mnoha nezapomenutelných zážitků. Nechal více jak týden v autě svítit osvětlení kabiny. Veškeré pokusy o nastartování nevyšly. Ani startování pomocí startovacích kabelů nebylo k ničemu. Jen smrad ze škvařící se izolace a popálené ruce. Za chvíli byl u auta slušný hlouček zvědavců a raditelů, ale nic se nevymyslelo. Hlouček se pomalu rozcházel na oběd a my zůstali u nepojízdného auta skoro sami. Nebudu Vás napínat. Díky ochotným lidem a kamarádům se nakonec podařilo písty roztočit, motor naběhnul a my se značným zpožděním několika hodin vyrazili a na festival dojeli. Tímto se omlouváme i pořadatelům za vzniklé potíže.

                A co nás čeká? Mohelnický dostavník, několikadenní koncertování v Holiči na Slovensku, navštívíme kamarády na Šteměšťské tvrzi v rámci Štěměšských slavností a zavítáme i na keltské slavnosti „Lughnasad“ na hradě Veveří. Přesnější termíny akcí najdete v kategorii „Koncerty“

                A co nového u nás. Vcelku nic. Snad jen za zmínku stojí, že Tonda po několika, snad už desítkách let, na mejdanu opět okusil alkohol, Jana, Iva i Milda mají prázdniny, a já bych si rád vzal nějaký ten den dovolenou.

 

A to je snad zatím všechno. Mějte se krásně, děkujeme za zaslané fotky a uvidíme se na nějakém koncertě.

 

Za Lucrezii Borgii

 

Jirka Stritzko     

 

 

 

Připravujeme červenec 2008:

Vítejte v červenci

 

Všichni vyznavači dovolených, koupání, výletů a dalších letních aktivit se konečně dočkali. Máme tu léto v plné parádě. A s ním i festivaly, koncerty, své brány otevřely hrady a zámky, prostě léto už jede na plné obrátky. Podíváme se tedy nejdřív, co  bylo:

 

Borgia si opět zakoncertovala v Itálii. Tentokrát museli jet beze mě, protože mi to nedovolily pracovní povinnosti. Ale zaskočil zase Jirka Krumpach, tak určitě bylo vše jak má být. Hráli jsme i po vlastech českých – viz koncerty.

Musím Vám poděkovat za podporu našich klipů. S Vaši pomocí jsme na www.ukazse.tv  (tam zadejte do vyhledávače třeba „Za boha“ nebo „Stromy“ a ono už Vám to najde) zabodovali s oběmi nasazenými klipy. A kdo by nebyl rád, když má aspoň na chvilku první místo, no ne? Poděkování patří Vám všem.

Jedeme dál - pro mě snad nejdůležitější novinka – v půlce června konečně dorazila moje dlouho očekávaná nová kytara, hurá !

 

Co nás čeká v červenci? Festival Zahrada v Náměšti na Hané, Hudební festival ve Znojmě, Folková růže v Jindřichově Hradci, fest ve Valašské Bystřici a další. Co je potvrzeno, je ve složce „Koncerty“.

A jako vždy – jestli nás ulovíte na vašem foťáku, pošlete nám fotku. Naše adresa – lucrezia@seznam.cz. Budeme Vám vděčni.

Tak ahoj na koncertech, kde se s Vámi budeme snažit  vytvořit skvělou letní atmosféru. Mějte se hezky a užívejte naplno léta.

 

               

Za Lucrezii Borgii

 

Jirka Stritzko

Znojmo 30.6.2008

 

 

 

Připravujeme červen 2008:

Přivítejme červen.

 

Pomalu už se plánují dovolené, sluníčko bude ještě pár dnů vítězit nad nocí a co nového u nás? Jsem trochu na rozpacích, co napsat. Tento rok je pro nás zvláštní tím, že jsme trošku vypustili přetlak koncertování a užíváme si i osobního života.

*Milda se konečně dočkal mužského pokračovatele rodu a těší se z narození synka Daniela. Všichni z Borgie přejeme Danielovi do života ať se mu daří  a je minimálně stejně tak dobrej člobrdík, jako jeho tatínek.

*Tony přestal podnikat, opustil svůj obchůdek a vložil svůj osud do rukou své celoživotní lásce – hudbě. Snad se mu bude dařit. Jako skladatel, textař i organizátor je kluk šikovná, tak snad ho nezradí.

*Iva se pečlivě chystá na dokončení studia a  Jana, jako správná paní učitelka, alias „půča“ (když ji tak řeknu, bez milosti si odnáším otisk její boty na těle), se těší na dva měsíce prázdnin.

*No a já se už od února těším na kytaru, která pořád není a není. Ale aspoň se mám na co těšit, no ne?

                Minulý měsíc, za nepřítomnosti mě a Ivy, kapela koncertovala v Maďarsku. Tonda s Janou si do baťůžku přibalili pořádnou angínu, ale nakonec pilulky, čerstvý vzduch a termály udělaly pravé divy. Jo a nesmím zapomenout poděkovat Jirkovi Krumpochovi, který mě v kapele skvěle zaskočil a to nejen na podiu. Jirko díky, jsi kanón.

                A co tedy červen? Zkráceně – Hatě, Olomouc, Brno, turné po Itálii, plus točení. Mám skvělou zprávu na naše příznivce. Na stránkách www.leteckaposta.cz/140857682  je k nahlédnutí pracovní verze dalšího klipu, který jsme letos zjara natáčeli. Stahování sice chvilku trvá, ale stojí to za to. Když už jsem těch  u klipů, na stránkách www.ukazse.tv  (tam zadejte do vyhledávače třeba „Za boha“ nebo „Stromy“ a ono už Vám to najde) jsou ke shlédnutí naše klipy. A dáte-li nám svůj hlas, budeme jen rádi.

                Pojďme do finále. Mějte nebezpečnou krásku Lucrézii rádi i nadále a snad se uvidíme na koncertě. Pište nám Vaše poznatky i připomínky a posílejte fotky. Všem zasílatelům moc děkujeme. Došlé fotky si můžete prohlédnout v kategorii Fotoalbum.

Zachovejte nám i nadále svoji přízeň a užívejte si nastávajícího léta.

 

Za Lucku Borgiu

 

Jirka Stritzko

Znojmo 30.5.2008

 

 

 

Připravujeme květen 2008:

Vítejte v máji a na našich stránkách.

 

Zůstanu věren tradici a začnu tím, co přinesl duben. V Brně jsme odehráli festiválek rádia Proglas „Jako ryba ve vodě“. Byl v krásném komorním prostředí divadla Barka a myslím, že se organizátorům povedl a návštěvníkům se líbil. Zahráli jsme i na výstavišti Flóra Olomouc a nechyběli na Libušíně (pár kilometrů od Kladna) na velkolepé historické bitvě. Počasí vyšlo, návštěvnost vysoká, co víc si můžeme přát. Prostě super.

A zpět k tomu, co nás čeká. Část kapely obohacená o výpomoc Jirky Krumpocha odcestuje do Maďarska s CK Kudrna Tour, kde budou oblažovat všechny přítomné svojí líbeznou hudbou v maďarských termálech. Zbytek kapely (tedy Iva a já) musíme zůstat zde. Ne, že by jsme nějak víc zlobili než ostatní a Tony nás za trest nechal doma, ale Iva zakončuje studium a dělá státnice, já musím neprozaicky do práce. Co se dá dělat. Budu všem držet palce. Jak Ivě při zkouškách, tak i kapele na cestách. Hodně štěstí !

Kde nás uvidíte a uslyšíte? Podívejte  se do sekce „Koncerty“. Tentokrát je v tom trošku zmatek, protože některé potvrzené koncerty byly zrušeny, objevily se nové, ale ty zase nejsou na beton, prostě všechno je v pohybu a všechno je jinak. Abych ten zmatek trochu eliminoval, budu na stránky budu dávat jen akce potvrzené. Bude to lepší jak pro Vás, tak i pro organizátory akcí. Jakmile to bude tutovka, šup sem s ní…

                A teď ve zkratce – Tony skládá až se z něho kouří, Iva je věrna heslu „Učit se, učit se, učit se“, Jana když neučí žáčky, nahrává ve studiu jo a taky bude mít v květnu svátek, Milda čeká každým dnem přírůstek do rodiny a já se těším, až mi dojde nová kytara.

 

A co napsat závěrem? Pište nám a posílejte fotky.

Mějte se krásně a užívejte si jara.

 

Jirka Stritzko

 

Ve Znojmě 30.4.2008

 

 

 

Připravujeme duben 2008:

Ahoj všem našim příznivcům

 

Je duben, začíná se roztáčet kolo koncertů a festivalů. Můžete nás vidět například na festiválku Radia Proglas „Jako ryba ve vodě“ v Divadle Barka v Brně-Králově Poli, Na Floře v Olomouc, na bitvě v Libušíně a budeme-li mít štěstí i na výběrovce v Kuřimi. (viz.koncerty).Budete-li někde poblíž, přijďte se na nás podívat, popřípadě fandit.

 

Kromě koncertů stále pracujeme na novém hudebním profilu. A tady se musím pochlubit. Přímo pocamrat…Došla mi nová efektová krabička na kytaru, tak nadšeně zkoumám co všechno umí a jak to nejlépe používat. Je to trochu na bednu, ale to se zvládne.

 

A co mám červeně podtrženo - musím odčinit dluh ohledně našich klipů. Úplně jsem Vám zapomněl dát odkaz, kam se můžete podívat na jejich pracovní verze. Jsou to stránky pana režiséra a kameramana Kuči, kde kromě nás může vidět i spoustu dalších zajímavostí. Tak tady to tedy je a můžete se kochat:  www.greywolfvideo.com

 

Obvyklá věta na závěr – uvízla-li ve vašem foťáku nějaká fotka týkající se nás, neváhejte a pošlete nám ji. Moc děkujeme.

 

Mějte se hezky a užívejte si aprílu

 

 

Jirka Stritzko

Ve Znojmě 31.3.2008

 

 

 

Připravujeme březen 2008:

Krásný březen všem příznivcům Lucrezie Borgie

 

V únoru jsme pilně trénovali a nahrávali. Světlo světa spatřilo 5 nových demonahrávek nového, rockovějšího programu. Chce tomu ještě trochu vychytat mouchy, ale zatím to vypadá vcelku dobře. Řešíme problémy s vytížeností našich muzikantů, na které se valí spousta dalšího hraní a my bychom je samozřejmě také chtěli pro sebe. Snažíme se všechno skloubit, nahradit nebo aspoň najít řešení. Jo, jo, čím víc lidí, tím větší problémy. Zvláště na malém městě…

V březnu musíme pořádně máknout, abychom dodělali nový repertoár, protože od půlky dubna už vyrážíme na koncerty.

Rozbil se nám počítač. Když jsem ho rozdělal, vyběhla na mě celá pavoučí rodinka i s dětičkami, babičkou a prababoukem, chtějíc mě zažalovat za rušení jejich PC klidu. Domeček měli pěknej, od trafa vyhřívanej, jenom nemuseli tkát pavučiny přes procesor a jiné nedůležité součástky. Podařilo se mi přemluvit Tonyho, aby otevřel kasičku a dal na nový počítač. Některé komponenty využijeme ze starého, ale přece jenom, ruku na srdce, ten nový už potřebujeme jako sůl. Pořád se něco točí a starý počítač už to nestíhal. Ale jako domeček pro pavouky fakt dobrý….

V půlce února jsme vyrazili do Valašské Bystřice (u Rožnova pod Radh.) točit videoklip. Nejdřív vyrazil Tony s Veronikou točit lyriku, o týden později už všichni natočit „Kouzelný vánoční sen“. Natočeno, pan Kuča si to odvezl ke zpracování a my už budeme čekat a doufat, že se vše podařilo.

No a teď ve zkratce: Jana chytla do nohy zánět, já chytil rýmu a 2 jelce, Iva učí a učí,Tony lítal po studiích s míchačkama a Milda hlídá doma.

 

Mějte se hezky a my zase hurá do práce…

 

 

Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

3.3.2008

 

 

 

Připravujeme Leden 2008:

 

Zdravím všechny příznivce skupiny Lucrezia Borgia.

 

Silvestra jsme přežili  a jsme zase o rok starší. No nevadí, rychle do práce:

Deska je hotova a v prodeji. Dobrá zpráva je, že se prodává vcelku dobře.

Začínáme nacvičovat nový koncertní program s „velkou“ Borgií. Už vloni jsme se trochu oťukali, teď to dotáhneme do konce a hurá na podia. Tony ještě připsal nějaké písničky, tak se do nich pustíme.

Ač se to zdá daleko, již je v plném proudu komunikace ohledně festivalů a koncertů pro rok 2008, dále pak příprava k natáčení dalších videoklipů.

A jaké jsou nejnovější drby? V autě máme vybitou baterku, Tony utrhl ruční brzdu, Milda se těší na přírůstek do rodiny a já musel na plese tancovat!!!

Tak to je za leden vše

 

Za Lucrezii Borgii

 

Jirka Stritzko

Znojmo 15.1.2008

 

 

 

Připravujeme Prosinec 2007:

Přátelé, kamarádi, vítejte v posledním měsíci roku 2007

   Začnu tím nejkrásnějším slovem – „Hotovo!“ Deska natočena, smíchána a je na pultech prodejců. Teď už jen budeme doufat, že se Vám bude líbit. Pište nám Vaše názory bez ohledu ať jsou kladné či nikoliv. Kladné samozřejmě potěší, záporné nám zase pomohou podívat se na věc z jiného úhlu a jinýma očima. Více o CD asi nemá cenu mluvit. Od teď už je její osud ve Vašich rukou. Přeji příjemný poslech.

 

   A co dál? Adventní koncerty. Pak krátká chvíle oddechu a znovuzakleknutí do startovních bloků, protože od ledna začínáme pracovat na koncertním programu „velké“Borgie. Ale o tom až příště.

 

Co závěrem?

   Rok nám uběhl jako voda. Nezbývá, než se rozloučit a poděkovat. Poděkovat všem, kteří nám věřili a drželi palce. Moc děkujeme.

   Na úplný závěr mi dovolte, abych Vám za Tondu, Ivušku, Mildu, Janu i sebe popřál krásné a bohaté vánoce, bezbolestného Silvestra a hodně štěstí, zdraví a dobré muziky v roce 2008.

 

 

Za Lucreziu Borgiu

Jirka Stritzko

Znojmo 4.12.2007

 

 

 

Připravujeme říjen 2007:

Zdravím všechny příznivce naší kapely. Září bylo pro nás opravdu hektické. Absolvovali jsme spoustu koncertů a vystoupení .  Jak praví klasik „Bylo to pěkné, bylo toho dost“. Hlavně to také bylo časově náročné. A právě čas se odrazil i v deficitu na práci kolem nového CD. A jak již jistě tušíte,tím se dostávám k tomu nejpodstatnějšímu, co nás v tomto měsíci čeká. Točit, točit, točit. Dokončit desku je našim prioritním úkolem na tento měsíc. Musíme !!!! Tak, přátelé, konec povídání, a jdeme točit.

Mějte se krásně, užijte si podzimu a příště snad napíšu víc

Ahoj

 

Za Lucrezii Borgii

 

Jirka Stritzko

Ve Znojmě 15.10.2007

 

 

 

Připravujeme září 2007:

Zdravím všechny příznivce Lucrezie Borgie.

Prázdniny jsou nenávratně pryč. Školáci si to už zase šupajdí do škol a začíná čas podzimu a vinobraní.

A cože tedy čeká kapelu Lucrezia Borgia? Začnu tím, co se stalo:

 

Velká Borgia

 Asi nejdůležitější pro nás byla premiéra 8 členné sestavy Borgie na Mohelnickém dostavníku na hradě Bouzov. Bylo to naše první větší představení, tak se ani nelze divit, že to nedopadlo úplně nejlíp,  ale nakonec jsme to s odřenýma ušima jakž takž zvládli. Ještě tomu vychytáme nějaké ty mouchy a bude to dobré.

Tak mě napadá, myslím, že je na čase, abych Vám představil i nové členy Borgie:

- Karel Kratochvíl (bratr našeho bubeníka Mildy) hraje na harmoniku, bouchá do bubnů a bubínků všeho ražení a zpívá

-Libuše Veselá – housle, zpěv

-Aleš Mrňa – baskytara, ke zpěvu jsme ho bohužel zatím nedonutili.

Ještě nemáme fotky, ale věřím, že do příště už Vám je na našich stránkách předvedeme i vizuálně.

 

Nové Auto

Při návratu ze Štěměch nám prasklo kolo. Prda, syčení a rachot a už si to šineme jenom po ráfku. Naštěstí se nám tahle „Veselá příhoda z natáčení“ stala až po příjezdu do Znojma. Nechali jsme milé auto stát v první boční uličce a šli domů pěkně po svých. Druhý den jsme pak bojovali s heverem a systémem, jak se dá vyndat rezervu. Řeknu Vám, večer by jsme asi neměli šanci. I za světla nám to zabralo přes 2 hodiny. To je systém !!!  Hold i takové jsou někdy naše návraty...

 

Tony

Extra kapitolu zavedu asi pro Tonyho. Minule si na festivalu zahrada nechal zlomit prst, nyní, aby toho nebylo málo, nemohl zase pohnout nohou a koncem měsíce to završil krásnou příhodou, kdy zase přišel o kus zubu. Až ho někde potkáte, nechte si vyprávět, stojí to za to. Kam se hrabou televizní Silvestry...

 

Tak, to by bylo z toho co už bylo, teď co se státi má:

 

-Pokud se podíváte do složky „Koncerty“, jistě mi dáte za pravdu, že máme hraní až nad hlavu. Účastníme se různých akcí včetně vinobraní, zajedeme  na Slovensko, za  jižními sousedy do Rakouska, však se podívejte...

-Práce na CD se zdánlivě zastavily. Říkám zdánlivě, protože probíhají různá jednání s hosty, kteří by se natáčení účastnili, vybírají se ty nejvhodnější party, upravují se aranže, vybírá se studio na některé nahrávky atd. Jak říkám, zdánlivě nic, ale ve skutečnosti Tony lítá, zařizuje a dohaduje se,až se z něho kouří. Ale jestli se mu to podaří, myslím si, že byste mohli být mile překvapeni. Ale nechci to nezakřiknout.

-Další věc, kterou začínáme pomalu řešit, je ta, jak „Velkou“ Borgiu oblečeme. Asi by to chtělo trošku jiné kostýmy, než jaké zatím využíváme. Uvidíme, jaké budou nápady, zatím jsme teprve na začátku.

 

Víc mě zatím nenapadá. Držte nám palce, ať se nám to všechno podaří zdárně uskutečnit a jako každý měsíc, tak i teď přikládám prosbu. Pokud budete mít nějaké fotky z našeho vystupování, budeme velmi rádi, když nám je pošlete na adresu lucrezia@seznam.cz

 

Mějte se hezky a užijte si nastávajícího podzimu

 

Za Lucrezii Borgii

 

Jirka Stritzko

Ve Znojmě dne ....  2007

 

 

 

Připravujeme Srpen 2008

Zdravím všechny příznivce Lucrezia Borgie.

Slíbil jsem, že každý měsíc něco málo napíšeme, co se událo a co máme v plánu. Snažím se dostát slovu, tak tady jsou nejnovější drby:

Tony si na festivalu „Zahrada“ v Náměšti na Hané zlomil prst.  To mu ovšem nezabránilo, aby zvesela hrál dál. Ono to vypadá, jako by měl na prstu kapodastr (taková hudební pomůcka na krk třeba kytary). Ale zatím žádná sláva. Nehojí se, potvora  a bolí. Tak čekáme, až se mu to zahojí a když někde hrajeme, snažíme se vybírat písničky tak, aby jsme mu to maximálně ulehčili.

Konečně jsme koupili  auto Ford Tourneo. Hurááááá. Ojetina, ale díky za ni. To je teď jiný cestování.  Padly na to všechny naše úspory, ale fakticky – to už se nedalo. Opel Astra nebylo zrovna největší  a nejprostornější auto pro pěti člennou kapelu. Snad nám Fordík bude řádně sloužit a nebudou s ním problémy.

Zpátky ke koncertům. Letos jsme měli extra smůlu na hrad Cornštejn. 2x jsme tam měli hrát, 2x zrušeno kvůli nepřízni počasí.  Tímto se všem, kteří se na nás šli podívat, omlouváme. Hold, větru a dešti neporučíme.

Práce na vánoční desce se mírně přibrzdily. Důvodů zdržení je hned několik. Od Tonyho zranění, přes časové vytížení s „novou“ Borgií, magnetismus léta a proč si to nepřiznat, trochu i naše únava. Ale nebojte se, spousta materiálu je už připravena, CD do vánoc bude.

Když už jsem to nakousl – posílená sestava Borgie. Trénujeme, aranžujeme, dohadujeme se, ale už to začíná vypadat k světu. Nestane-li se nějaký průšvih, premiéra by se měla konat 30.srpna a to na Mohelnickém dostavníku.

A to už je asi tak všechno. Pokud se Vám podařilo nás někde vyfotit, budeme rádi, když nám fotečku pošlete do mailu.

Mějte se hezky, ve zdraví a s dobrou myslí se užijte zbytek prázdnin.

 

Za Lucrezii Borgii

Jirka Stritzko

Znojmo    .08.2007

 

 

 
Počet návštěv: Počet návštěv dnes: Lucrezia Borgia | JP © 2013